Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Z Sandra Spa Pogoni odchodzi czterech czołowych graczy

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Bramkarz, dwóch rozgrywających i obrotowy nie będą już występować w barwach Sandra Spa Pogoni Szczecin w nowym sezonie PGNiG Superligi. Działacze rozglądają się za następcami.

Przed spotkaniem z Zagłębiem Lubin działacze szczecińskiej Sandra Spa Pogoni podziękowali za występy: Edinowi Tatarowi, Michalowi Brunie, Kiryłowi Kniaziewowi oraz Tomaszowi Grzegorkowi. Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki oprawione w ramie.

Ostatni z wymienionych przegrał rywalizację z dwójką innych obrotowych: Arkadiuszem Bosym oraz Adamem Wąsowskim. Pożegnano się także z czeskim środkowym rozgrywającym, który w Pogoni występował najdłużej, bo już od lipca 2012 roku.

- Chcieliśmy przedłużyć z Bruną umowę jeszcze na rok, ale podpisał kontrakt z Karviną, wraca do domu. Ma za sobą u nas kolejny bardzo dobry sezon. Podziękowaliśmy mu za to, że był z nami tyle lat i zdobył prawie 500 bramek (dokładniej 492). Postanowiliśmy to uhonorować zastrzeżeniem jego numeru na koszulce (3 - dop. red.) - poinformował Paweł Biały.

Białorusin również zdecydował się zmienić otoczenie. Jak przyznał sternik Portowców, reprezentacyjny rozgrywający otrzymał propozycję z innego polskiego klubu, który rozgrywki ukończył na wyższej lokacie.

ZOBACZ WIDEO: Michał Kwiatkowski: To był dla mnie szok. Długo nie będę mieć takiego przeżycia

Inaczej niż wszystkich pozostałych zawodników potoczyła się sprawa bramkarza Tatara. Ten bowiem postanowił zakończyć karierę, zmieniając przy tym swoje plany życiowe. Chce poświęcić czas rodzinie i biznesowi.

- Z każdym z nich próbowaliśmy przedłużyć kontrakt, ale nie mieliśmy na to wpływu. Przyjdą nowi, ponownie będziemy układać zespół - zakończył Biały.

Czy działaczom Sandra Spa Pogoni Szczecin uda się zastąpić odchodzących zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • Jakubu Zgłoś
  Jeżeli nie będzie konkretnych transferów to przykro to stwierdzić, ale nie będzie za bardzo komu grać w Szczecinie.
  • booogie Zgłoś
   Dziękując wszystkim chłopakom za grę w Pogoni, chciałbym szczególnie wyróżnić Michała Brunę. Takiego środkowego trudno będzie zastąpić. Wiadomo, że lata lecą i czasu się nie
   Czytaj całość
   oszuka, ale to co potrafi grać ten facet to "kosmos". Z całym szacunkiem dla innych rozgrywających naszej ligi, tak niekonwencjonalnego i kreatywnego zawodnika nie znam. (może Zorman), wcześniej i nie u nas Ivano Balić. Prawdziwy lider na i poza boiskiem. Wielkie, Wielkie Dziękuję!!!
   • miki Zgłoś
    Pogoń systematycznie osłabia swój skład od pierwszego sezonu w Superlidze. Odejście Bruny i Kniazewa do bardzo duże osłabienia trudne do skompensowania. Tatra też łatwo zastąpić nie
    Czytaj całość
    będzie, ale tu sprawa wydaje się prostsza, bo przyzwoitych bramkarzy, czy to z Polski, czy z za granicy na rynku jest sporo. Ciekawe gdzie trafi Kniazew. Zakładam Chrobrego lub Gwardię.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL