Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Zmiany kadrowe w Piotrkowianinie

Michał Ostafijczuk
Michał Ostafijczuk
Czterech nowych zawodników zakontraktowali działacze Piotrkowianina. To młodzi szczypiorniści, powoływani do reprezentacji narodowych w swoich grupach wiekowych.

Nowi zawodnicy Piotrkowianina to: Mateusz Kaźmierczak - 21-letni obrotowy (data urodzenia - 23.01.1996), który w ostatnim sezonie grał w MKS Wieluń. Ten zawodnik reprezentował wcześniej barwy Chojeńskiego Klubu Sportowego, a w 2015 roku Rafał Kuptel powołał go na mistrzostwa świata juniorów.

Kolejnym z nowych graczy piotrkowskiego klubu jest: Kacper Pyrka - niezwykle utalentowany, 19-letni bramkarz (23.02.1998). Pochodzi ze Zwolenia (województwo mazowieckie), grę w piłkę ręczną rozpoczynał w tamtejszych Orlętach, a ostatnio reprezentował Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Powoływany do reprezentacji Polski juniorów młodszych.

Nowym graczem Piotrkowianina jest również Piotr Rutkowski - 21-letni rozgrywający (8.10.1995). Grał w Anilanie Łódź, a w ostatnim sezonie w KSSPR Końskie. W grudniu otrzymał powołanie do Kadry Narodowej B. Dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi (200 cm wzrostu).

Czwartym pozyskanym zawodnikiem jest Artur Urbański (28.06.1998) - 19-letni wychowanek Chojeńskiego Klubu Sportowego w Łodzi. Gra na pozycji rozgrywającego, również powoływany do kadry narodowej w swojej grupie wiekowej.

Na parkiecie nie zobaczymy natomiast już Dmytro Zinchuka, który zakończył zawodniczą karierę i od nowego sezonu będzie pełnił rolę pierwszego szkoleniowca. Poza tym odchodzą: bramkarz Artur Banisz i kołowy Jewgen Krawczenko. Z kolei Krystianowi Wędrakowi skończył się kontrakt, ale w jego sprawie nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji. Jak informują działacze, kadra Piotrkowianina nie została jeszcze zamknięta.

ZOBACZ WIDEO Kawulski o budżecie gali KSW 39 i przyszłości Chalidowa

Czy Piotrkowianin będzie rewelacją przyszłego sezonu w PGNiG Superlidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL