WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Kary finansowe dla Orlen Wisły Płock po pierwszym finale PGNiG Superligi!

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Nie milkną echa pierwszego finałowego meczu PGNiG Superligi. Komisarz rozgrywek Piotr Łebek nałożył karę za brutalny faul rozgrywającego Orlen Wisły Płock Jose Guilherme de Toledo na Krzysztofie Lijewskim. Ukarani zostali też kibice Nafciarzy.

Wisła otrzymała w sumie grzywny w wysokości 15 tysięcy złotych, z czego 5 tysięcy to kara za nieodpowiednie zachowanie fanów. Pozostałe 10 tysięcy dotyczy zagrania de Toledo i nałożone zostało na klub oraz zawodnika. 23-latek zostanie ponadto zobowiązany do wystosowania oficjalnych przeprosin przed sobotnim rewanżem z Vive.

Brazylijczyk na początku środowego meczu uderzył łokciem Krzysztofa Lijewskiego w okolice szyi. Rozgrywający Vive z rozciętą brodą opuścił boisko i udał do szatni. Tam założono mu pięć szwów, ale mimo wszystko Lijewski wrócił do gry.

Po meczu 33-latek poczuł się jednak gorzej. Miał zawroty głowy i trudności z oddychaniem. Noc i następny dzień spędził w szpitalu. Badania wykazały, że ma krwiaka na krtani.

De Toledo, cytowany przez oficjalną stronę internetową Wisły, podkreślał później, że jego zagranie nie było umyślne. - Chcę zaznaczyć, że nie było w tym złośliwości. Chciałem po prostu zablokować atak Lijewskiego i niestety trafiłem go w brodę. Każdy kto mnie zna wie, że nie jestem brutalem, a ta sytuacja to był tylko wypadek. W piłce ręcznej takie sytuacje się zdarzają - mówił.

ZOBACZ WIDEO Horror w Płocku. Kulisy finału PGNiG Superligi

Trener Vive Tałant Dujszebajew z kolei grzmiał po meczu: - To, co było w środę, to nie był sport. Chcę, żeby wszyscy to zrozumieli. Człowiek, który prezentuje takie niesportowe zachowania, musi być ukarany. To nie był normalny mecz, celem było wybicie nas z tego spotkania.

Vive wygrało w środę w Płocku 25:24. Drugi mecz finału PGNiG Superligi obie drużyny rozegrają w sobotę w Kielcach. Początek spotkania o godz. 14:00. Transmisja w nc+.

Komunikat Komisarza Ligi (pisownia oryginalna):

"W dniu 26 maja 2017 r. decyzją nr 8/05/2017 Komisarza Ligi PGNiG Superligi została nałożona na klub Wisłę Płock kara pieniężna w wysokości 5 000 zł w związku ze stwierdzonym w trakcie zawodów niesportowym zachowaniem kibiców Wisły Płock.

W dniu 26 maja 2017 decyzją nr 7/05/2017 Komisarza Ligi PGNiG Superligi została nałożona na klub Wisłę Płock i zawodnika Jose Guilherme de Toledo solidarna kara pieniężna w wysokości 10 000 zł. za niesportowe zachowanie Jose Guilherme de Toledo w trakcie zawodów.

Dodatkowo zawodnik Jose Guilherme de Toledo został zobowiązany do publicznych i osobistych przeprosin Pana Krzysztofa Lijewskiego za niesportowe zachowanie względem jego osoby.

Decyzjom nadano rygor natychmiastowej wykonalności."

Czy kary nałożone na Wisłę są odpowiednie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (41):

    Pokaż więcej komentarzy (38)
    PRZEJDŹ NA WP.PL