WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

El. MŚ 2017: zmiany w kadrze Polek. Zabraknie Sądej i Zych

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Podczas zgrupowania w Kielcach, gdzie reprezentacja Leszka Krowickiego przygotowuje się do dwumeczu eliminacyjnego mistrzostw świata z Rosją, kontuzji doznały Hanna Sądej oraz Aleksandra Zych.

Dla Zych mecz przeciwko Rosjankom byłby powrotem do reprezentacji Polski. Prawa rozgrywająca doznała jednak kontuzji podczas przygotowań w Kielcach. W jej miejsce powołana została z kadry B Natalia Nosek.

W dwumeczu nie zagra także obrotowa Hanna Sądej. Zawodniczkę Energi AZS Koszalin, podobnie jak jej koleżankę, z gry wyeliminowała kontuzja. W tym przypadku nie podano jeszcze nazwiska zastępczyni.

- Formuła wspólnych zgrupowań z kadrą B zdaje egzamin. W sumie w Kielcach mamy aż cztery obrotowe i zobaczymy czy będzie potrzeba powołania kogoś z tej pozycji z zespołu rezerw - stwierdził trener Leszek Krowicki.

Biało-Czerwone przeszły już badania fizjologiczne, które miały dać odpowiedź na stan wytrenowania poszczególnych piłkarek ręcznych. W stolicy województwa świętokrzyskiego nasze panie przebywać będą do 6 czerwca. Później przeniosą się do Warszawy, skąd odlecą do Astrachania.

ZOBACZ WIDEO Niespodzianka w barażu o Ligue 1. Zobacz skrót meczu ESTAC Troyes - FC Lorient [ZDJĘCIA ELEVEN]

Jak przyznaje Krowicki, faworytem w tej rywalizacji będą Rosjanki. - W sumie to dobrze, że Rosja w tej rywalizacji uchodzi za faworyta. Z boku lepiej jest atakować - dodaje.

Pierwsze spotkanie zaplanowane zostało 9 czerwca o godz. 17:00 (czasu polskiego). Rewanż odbędzie się w Koszalinie 15 czerwca o godz. 18:30.

Czy zmienniczki Sądej i Zych zdadzą egzamin podczas dwumeczu eliminacji mistrzostw świata z Rosjankami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL