Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI

Dominacja Zagłębia na MP Masters. Bogusław Trojan: Lubin stanął na wysokości zadania

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Drużyny MKS Zagłębia Lubin zdobyły na Mistrzostwach Polski Masters aż trzy złota. W turnieju triumfowały ekipy w kategoriach +33 kobiet oraz +35 i +45 mężczyzn.

W żeńskich zespołach nie brakowało zawodniczek, które nie tak dawno występowały w PGNiG Superlidze Kobiet. W mistrzowskiej ekipie Miedziowych grały takie szczypiornistki jak Kaja Załęczna, Anna Pałgan, Natalia Tsvirko czy Jelena Bader, która otrzymała nagrodę MVP turnieju.

Drugie miejsce przypadło drużynie Victoria Team, w której wyróżniała się Inna Krzysztoszek. - Gratuluję zwyciężczyniom. Dziewczyny okazały się dużo lepsze. Cieszymy się ze srebrnego medalu i możliwości grania na tym wspaniałym obiekcie. Przed naszym zespołem kolejny wielki turniej. Tym razem mistrzostwa Europy w Porto - powiedziała rozgrywająca.

Złoto zdobył także lubiński team +45 mężczyzn, a wśród drużyn +50 triumfowała drużyna Lwy Jasia Łaziska Górne, pokonując w finale Warszawę Masters.

Wśród zespołów +35 mężczyzn triumfowało Zagłębie, które w decydującym starciu okazało się lepsze od Warszawianki. - To był dla nas bez wątpienia najtrudniejszy mecz. Na własnym podwórku idzie nam bardzo dobrze i myślimy nad kolejnym występem na mistrzostwach Europy. W Nicei zajęliśmy ostatnio szóste miejsce - przyznał Radosław Fabiszewski.

Przez dwa dni na czterech lubińskich halach zobaczyliśmy 37 drużyn i 550 zawodników oraz zawodniczek, rywalizujących w czterech kategoriach wiekowych. - Lubin jak zwykle stanął na wysokości zadania. Niemniej musimy się zastanowić nad reorganizacją rozgrywek, gdyż coraz więcej drużyn wyraża chęć gry w Mistrzostwach Polski Masters - skomentował komisarz rozgrywek, Bogusław Trojan.

Wyniki i wyróżnienia indywidualne:

Kobiety +33---> LINK

Mężczyźni +35---> LINK

Mężczyźni +45---> LINK

Mężczyźni +50---> LINK

ZOBACZ WIDEO Radosław Majdan i Dariusz Tuzimek komentują mistrzostwo Polski Legii Warszawa

Czy Mistrzostwa Polski Masters są dobrym pomysłem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • dr Zgłoś
  Trzeba pomyśleć nad porządnym regulaminem tych rozgrywek. Nie może być tak, że czynni zawodnicy, grający w niższych ligach, a nawet w Superlidze rywalizują ze sportowymi "emerytami" i
  Czytaj całość
  amatorami na tych samych zasadach. Formuła tych mistrzostw traci swój sens. Trwa to już kilka lat i słychać coraz więcej głosów sprzeciwu. Polecam to wziąć pod uwagę przy organizacji kolejnej imprezy.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL