WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michal Domnik

Kolejna zawodniczka opuszcza Superligę

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Paulina Masna do tej pory reprezentowała barwy AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk. Po odejściu głównego sponsora zawodniczki otrzymały wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Zdecydowała się na wyjazd zagraniczny.

Masna trafiła do AZSu Łączpol AWFiS przed sezonem 2016/2017 przenosząc się tam z Pogoni Baltica. W barwach Akademiczek zagrała ledwie jeden sezon i znów los zmusił ją do zmiany otoczenia.

W 32 spotkaniach w barwach gdańskiego superligowca rzuciła łącznie 52 bramki. Więcej w PGNiG Superliga Kobiet już nie dołoży, przynajmniej nie w najbliższym czasie. Leworęczna rozgrywająca zdecydowała się bowiem na wyjazd za granicę.

Od przyszłego sezonu rozgrywkowego będzie występować w szwedzkim Boden Handboll IF. Zawodniczka już w maju odwiedziła klub i sprawiła pozytywne wrażenie na działaczach.

Dla 25-letniej Masnej Boden to piąty klub w karierze. Zaczynała w AZS-ie AWF Warszawa, potem grała Olimpii-Beskid Nowy Sącz skąd trafiła do Pogoni Baltica, a następnie do AZS-u AWFiS.

Zespół ze Skandynawii liczy obecnie 14 zawodniczek. Partnerować na prawym rozegraniu będzie jej Carin Bergdahl. Boden występuje w najwyższej lidze swojego kraju. W ostatnim sezonie drużyna walczyła w barażach o zachowanie ligowego bytu i wyszła z nich zwycięsko.

ZOBACZ WIDEO Michał Kobosko opowiada o awanturze na trybunach podczas meczu Polska - Rumunia

Czy Paulina Masna poradzi sobie w nowym zespole?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL