Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce

Nowe wyzwanie Katarzyny Demiańczuk. Kierunek? Bundesliga

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Kolejna szczypiornistka opuszcza PGNiG Superligę Kobiet i wybiera zagraniczny kierunek. Katarzyna Demiańczuk od nowego sezonu zagra w drugiej Bundelidze. Nowym klubem bramkarki jest SG 09 Kirchhof.

Katarzyna Demiańczuk zdobywała doświadczenie głównie w klubach z Dolnego Śląska. Ostatnio reprezentowała KPR Kobierzyce, ale po sezonie zadecydowała, że chce kontynuować swoją karierę zagranicą. 

Bramkarka podpisała umowę z SG 09 Kirchhof, który otrzymał licencję na grę w drugiej Bundeslidze. Zawodniczka związała się z nowym klubem dwuletnim kontraktem. W barwach tej drużyny zagra także Karolina Bijan.

- Od zawsze marzyłam o niemieckiej lidze. W Niemczech grałam już pięć lat temu, ale musiałam wrócić do Polski, aby ukończyć studia. W ubiegłym roku obroniłam tytuł magistra. Zakończyłam edukację i mogę wyjechać. Decyzja należała do dużo prostszych, ponieważ w tym kraju mieszka moja mama. Chciałabym być blisko niej, a Kirchhof leży zaledwie 200 kilometrów dalej - powiedziała Katarzyna Demiańczuk.

Włodarze SG 09 komponują skład, który będzie mieszanką doświadczenia z młodością. - Myślę, że tak młody zespół może dużo osiągnąć, a z pewnością zostawić na boisku całe serce - przyznała szczypiornistka.

ZOBACZ WIDEO Huesca walczy z Getafe o Primera Division [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Będziesz śledzić występy Polek w Bundeslidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL