WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE / PAWEŁ ANDRACHIEWICZ / PRESS FOCUS / Na zdjęciu: Adrianna Płaczek

El. MŚ 2017. Zmiany w składzie Polek i Rosjanek

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Poznaliśmy składy na wieczorny rewanżowy mecz eliminacji mistrzostw świata 2017 między polskimi szczypiornistkami a reprezentacją Rosji. Trenerzy obu ekip zdecydowali się dokonać kilku zmian względem pierwszego spotkania w Astrachaniu.

W polskim zespole doszło do zmiany w bramce. W czwartkowym spotkaniu w Koszalinie duet golkiperek stworzą Weronika Gawlik i Weronika Kordowiecka. Ta druga zastąpiła Adriannę Płaczek.

Roszady w bramce rosyjskiego zespołu dokonał też trener Jewgienij Trefiłow. Do kadry dołączyła doświadczona Anna Sedojkina, która zajęła miejsce Jeleny Utkiny. Ponadto w składzie na czwartkowy mecz znalazła się Jekaterina Matłaszowa, która wystąpi za Jekaterinę Faninę.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:30. Mecz poprowadzą Serbki Branka Marić i Zorica Masić. Delegatem EHF będzie z kolei Gruzin Tamaż Tewzadze.

By awansować na grudniowe mistrzostwa w Niemczech, Polki w czwartek muszą wygrać wyżej, niż poległy w zeszłym tygodniu w Astrachaniu. Wtedy Rosjanki zwyciężyły 32:21.

Transmisję ze spotkania przeprowadzi TVP Sport. Relacja "na żywo" na WP SportoweFakty.

Eliminacje MŚ 2017 kobiet:

Polska - Rosja / 15 czerwca, godz. 18:30

Polska: Kordowiecka, Gawlik - Balsam, Michałów, Kobylińska, Roszak, Grzyb, Janiszewska, Drabik, Gęga, Kozłowska, Lisewska, Nosek, Szarawaga, Achruk, Nocuń

Rosja: Sedojkina, Kalinina - Postnowa, Matłaszowa, Dmitriewa, Sen, Lewsza, Sudakowa, Samochina, Makiejewa, Żylinskajte, Wedechina, Kożokar, Małaszenko, Skorobogaczenko, Petrowa


ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #3: wizyta KSW na Wyspach, gala ACB 63, przyszłość Chalidowa

Czy Polki zdołają wygrać z Rosjankami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL