Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK

Trener mistrzyń olimpijskich komplementuje Polki. Jewgienij Trefiłow: To bardzo dobra drużyna

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Choć reprezentacja Polski uległa w dwumeczu Rosjankom i nie awansowała na MŚ 2017, w grze naszych zawodniczek widać postępy. Pozytywnie o podopiecznych Leszka Krowickiego wypowiedział się także szkoleniowiec złotych medalistek z Rio de Janeiro.

Sborna broniła w czwartek dwucyfrowej zaliczki wywalczonej w Astrachaniu. Mimo że wynosiła ona aż jedenaście bramek, szkoleniowiec uczulał Rosjanki, że nic nie jest jeszcze przesądzone. Reprezentacja Polski postawiła w Koszalinie rywalkom trudne warunki, ale zwycięstwa jednak wyszarpać nie zdołała.

Gospodynie rywalizacji przegrały z mistrzem olimpijskim różnicą czterech trafień i muszą teraz liczyć na "dziką kartę". - Bałem się meczu w Koszalinie, ponieważ Polki nie miały nic do stracenia. Nigdy nie uważałem, że reprezentacja Polski jest słabym zespołem. Wręcz przeciwnie. To bardzo dobra drużyna, która postawiła nam duży opór - powiedział szczerze Jewgienij Trefiłow.

- Przed spotkaniem miałem pewne obawy co do sędziowania, ale para arbitrów spisała się perfekcyjnie. Chciałbym im podziękować za rzetelną pracę. Naszym kibicom także. Dostaliśmy się na mistrzostwa świata i wszystkim należą się brawa - dodał szkoleniowiec.

Trener Rosji nie popada jednak w zbytni hurraoptymizm. - Spotkania z polskim zespołem pokazały, że w niektórych młodych zawodniczkach drzemie spory potencjał. Nie będę jednak wspominać ich z nazwiska. Czeka nas praca, praca i jeszcze raz praca - uznał Trefiłow.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz Syrii wymyślił szalony sposób na wznowienie gry!

Myślisz, że IHF dla Polkom "dziką kartę"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL