WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / ARTUR STARCZEWSKI / CHROBRY GŁOGÓW / Szymon Sićko

Szymon Sićko zagra w Bundeslidze

Daniel Kordulski
Daniel Kordulski
20-letni lewy rozgrywający Szymon Sićko zagra w przyszłym sezonie w ekipie beniaminka Bundesligi TV 05/07 Hüttenberg. Zostanie tam wypożyczony z Vive Tauronu Kielce, do którego trafi 1 lipca.

Szymon Sićko grając w minionym sezonie w Chrobrym Głogów zbierał bardzo pochlebne recenzje. W 32 meczach PGNiG Superligi zdobył 106 bramek. Wynik bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że był to jego debiutancki rok w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jeszcze w rozgrywkach sezonu 2015/2016 wychowanek Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka zdobywał sportowe szlify w SMS-ie ZPRP Gdańsk. Grając w I ligowym zespole był jednym z liderów Licealistów.

Od tamtego czasu kariera Sićki nabrała ekspresowego tempa. Jako absolwent gdańskiego SMS-u, został skuszony przez Chrobrego, ekipę Ligi Zawodowej. Już po sezonie występów w niej, od 1 lipca będzie zawodnikiem mistrza Polski Vive Tauronu Kielce. To jednak nie koniec zmian w życiu sportowym 20-latka.

Sezon 2017/2018 lewy rozgrywający spędzi w drużynie beniaminka najlepszej ligi świata TV 05/07 Huettenberg. - Gra w Bundeslidze to moje marzenie, daje idealne warunki do rozwoju. Będę mógł co tydzień rywalizować z najlepszymi zawodnikami - żywi nadzieję Sićko.

Młody rozgrywający dysponuje już bardzo szerokim repertuarem rzutów. Doskonale też wie, jak zrobić użytek ze swoich 200 cm wzrostu i potrafi "odpalić" bombę z dystansu.

ZOBACZ WIDEO Jan Czuwara: To był przełomowy sezon

Czy kariera Szymon Sićki rozwija się w dobrym kierunku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

    Pokaż więcej komentarzy (8)
    PRZEJDŹ NA WP.PL