WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA

Daniel Żółtak odchodzi z Mebli Wójcik Elbląg

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Daniel Żółtak nie będzie już podstawowym obrońcą Mebli Wójcik Elbląg. Były reprezentant Polski nie doszedł z klubem do porozumienia w sprawie nowej umowy.

Negocjacje z Żółtakiem trwały od kilku tygodni i były bliskie finalizacji. - Porozumieliśmy się już w 90 procentach, pozostały drobne kwestie do doprecyzowania - mówił defensor pod koniec kwietnia. 

Ostatecznie kołowy nie podpisał nowej umowy. Na przeszkodzie stanęły kwestie finansowe. Meble Wójcik muszą zatem szukać nowego obrotowego i filaru defensywy. Na tej pozycji do dyspozycji trenera Jacka Będzikowskiego pozostaje jedynie Bartosz Janiszewski, bowiem karierę po sezonie 2016/2017 skończył Damian Malandy.

Odejście byłego reprezentanta Polski to najpoważniejsza przedsezonowa strata Meblarzy. Żółtak po powrocie do Superligi rozegrał świetny sezon i był nominowany do tytułu najlepszego obrońcy rozgrywek. 

W swojej karierze 33-latek występował m.in. w Vive Tauronie Kielce, Mieszkowie Brześć i Górniku Zabrze. W 2009 roku zdobył z reprezentacją Polski brązowy medal mistrzostw świata. Jego karierę mocno spowolniły kontuzje, przez które w 2014 roku na dwa lata zawiesił karierę. Na razie nie wiadomo, gdzie obrotowy wystąpi w przyszłym sezonie.

ZOBACZ WIDEO Jan Czuwara: To był przełomowy sezon (WIDEO)

Czy odejścia Daniela Żółtaka to spora strata dla Mebli Wójcik?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL