Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bertus ServaasWP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: Bertus Servaas

Bertus Servaas nie jest już prezesem Vive Tauronu Kielce

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Zmiana warty w Vive Tauronie Kielce. Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, zarządzającego drugoligowymi rezerwami i grupami młodzieżowymi. Pochodzący z Holandii biznesmen zrezygnował z pełnionej funkcji po 15 latach.

Informację o zmianach w Vive podał portal echodnia.eu. Nowym prezesem stowarzyszenia został dotychczasowy wiceprezes, Marian UrbanServaas, mimo rezygnacji, pozostał w trzyosobowym zarządzie.

Przez 14 lat, aż do maja 2015 roku, stowarzyszenie zajmowało się działalnością całego klubu. Rok temu, w związku z profesjonalizacją ligi, powołana została Spółka Akcyjna Vive, która przejęła kontrolę nad seniorską drużyną, występującą w PGNiG Superlidze i Lidze Mistrzów. Na jej czele stanął Servaas. Stowarzyszenie miało natomiast "pod sobą" zespół rezerw i grupy młodzieżowe.

Holender przez rok łączył funkcje prezesa obu podmiotów. Teraz zrezygnował z zarządzania stowarzyszeniem. 

- Dotychczasowe godzenie obydwu funkcji kosztowało mnie bardzo dużo czasu i pracy, dlatego postanowiliśmy wprowadzić takie zmiany, które na pewno przysłużą się i Stowarzyszeniu, i Spółce - wyjaśnia Servaas w rozmowie z Radio Kielce.

Echodnia.eu podało jednak, że wpływ na decyzję mogły mieć napięte stosunki na linii klub - Urząd Miasta.

Vive w minionych tygodniach starało się o dodatkowe dofinansowanie z miasta na pokrycie zaległości wobec zawodników. Klub prosił o 2 mln złotych i je otrzymał. W trakcie negocjacji nie brakowało jednak spięć między Servaasem a radnymi.

Vive bez wyrównania zaległości nie mogłoby ubiegać się o licencję na grę w PGNiG Superlidze. Klub poprosił ponadto Komisarza Ligi o przesunięcie terminu złożenia dokumentów licencyjnych. W środę otrzymał na to zgodę. Ma czas do 28 lipca.

Servaas pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Sportowego Vive od 2002 roku. Za jego rządów Vive stało się czołową europejską drużyną. Klub dziewięć razy zdobywał mistrzostwo Polski, 12 razy wygrał krajowy puchar, a w 2016 roku sięgnął po triumf w Lidze Mistrzów.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: efektowna sztuczka Arsene'a Wengera

Rezygnacja Servaasa z funkcji prezesa Vive jest dla Ciebie zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (25):

 • wwwitek2006 Zgłoś
  Panie Macieju (Wojs), "drugoligowe" rezerwy Vive Tauron Kielce grywały ostatnio w 1.lidze (gr. B), ale zawsze mogę nie mieć racji, bo człowiek jest zwierzęciem omylnym. Z handballowym
  Czytaj całość
  pozdrowieniem, w.w. @Witold Woźniak
  • Dono Zgłoś
   A' propos roszad prezesowskich, ręczna.pl pisze: "WOW! Adam Wiśniewski ma zostać Prezesem SPR Wisła Płock - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.Zawodnik, który całą swoją karierę
   Czytaj całość
   sportową spędził w klubie z Płocka dostał takie rekomendacje i możliwe, zostanie lada chwila przedstawiony jako nowy szef spółki".
   • Marco Polo Zgłoś
    Bardzo dobrze dla Płocka, że przychodzi nowy zawodnik na wakującą pozycję.Może trochę mniej znane nazwisko , ale to zawsze uzupełnienie i wzmocnienie składu.Nawet jeśli ta decyzja
    Czytaj całość
    personalnie będzie zła, to lepiej podjąć złą i żałować, niż żałować , że się w ogóle nie podjęło żadnej.Ostatnio Płock miał dobre transfery z Bałkanów, więc zakładam ,że ten też taki będzie.Zawodnik młody i jest duża szansa ,że wraz z wiekiem kariera będzie nabierać rozpędu
    Wszystkie komentarze (25)

    Komentarze (25)

    ×
     Wszystkie komentarze (25)
     PRZEJDŹ NA WP.PL