WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Damian Filipowski / Na zdjęciu: Veselin Vujović

Niespodziewany wybór Veselina Vujovicia. Trener Słoweńców w RD Koper 2013

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Veselin Vujović, selekcjoner słoweńskich szczypiornistów, od nowego sezonu poprowadzi RD Koper 2013. Dla szkoleniowca będzie to powrót na ławkę trenerską w klubie. Pod koniec zeszłego roku stracił pracę w RK PPD Zagrzeb.

Jeszcze kilka miesięcy temu Vujovicia widziano w roli szkoleniowca jednego z czołowych europejskich klubów. Mówiło się, że po byłego znakomitego szczypiornistę sięgnie węgierskie Veszprem, które ostatecznie zatrudniło Ljubomira Vranjesa. 

Czarnogórzec po kilku miesiącach bez klubu zakotwiczył w RD Koper 2013. Słoweńska drużyna po czterech latach rozstała się z trenerem Zoranem Joviciciem. Nowy pracodawca Vujovicia w poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce w lidze.

RD Koper jest spadkobiercą Cimos Koper, niegdyś najlepszej słoweńskiej drużyny i ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów (wyeliminowali Vive Tauron Kielce). W barwach zespołu występował m.in. Dean Bombac i Sebastian Skube. W 2013 roku klub ogłosił upadłość i rozpoczął mozolną walkę o powrót na szczyt.

Ostatnio Vujović pracował w RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb. Czarnogórzec w październiku 2016 roku stracił pracę w stolicy Chorwacji, bowiem jego podopieczni fatalnie spisywali się w pierwszej części sezonu i po kilku potyczkach w Lidze Mistrzów pozostali bez zdobyczy punktowej.

ZOBACZ WIDEO Adamek zdradził kulisy walki. Wyszedł do ringu z poważną kontuzją!

Czy Veselin Vujović powinien pracować w silniejszym klubie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL