WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA

Daniel Żółtak w I lidze. Były reprezentant Polski grającym trenerem Warmii Olsztyn

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Daniel Żółtak podpisał kontrakt z pierwszoligową Warmią Traveland Olsztyn. Jeden z najlepszych obrońców poprzedniego sezonu PGNiG Superligi będzie jednocześnie pełnił funkcję grającego trenera.

Wielokrotny reprezentant Polski po zakończeniu sezonu 2016/2017 nie doszedł do porozumienia z Meblami Wójcik Elbląg i rozglądał się za nowym pracodawcą. Żółtaka łączono z Warmią Traveland Olsztyn. Obrońca występował już w tym klubie w sezonie 2015/2016, kiedy wracał do formy po poważnych kontuzjach.

- Podpisałem kontrakt i będę pełnił funkcję grającego trenera - potwierdza wcześniejsze doniesienia Żółtak. I dodaje: - Dość szybko doszliśmy do porozumienia, zresztą nie ukrywam, że chciałem iść w kierunku pracy trenerskiej. Dostałem dobrą propozycję i postanowiłem z niej skorzystać.

Żółtak po dwuletniej przerwie, spowodowanej kontuzjami, wrócił do PGNiG Superligi i zapracował na miano jednego z najsolidniejszych obrońców rozgrywek. Po zakończeniu sezonu był nominowany do nagrody dla najlepszego defensora.

W latach 2004-2011 rozegrał 69 spotkań w kadrze i sięgnął z kolegami po brąz MŚ 2009. Występował m.in. w Vive Tauronie Kielce, Górniku Zabrze i Mieszkowie Brześć.

ZOBACZ WIDEO Justyna Żełobowska: Boks jest dla mnie świętością, nie pójdę w stronę MMA

Nowy klub byłego reprezentanta Polski w poprzednim sezonie I ligi zajął trzecie miejsce. Więcej niż o formie sportowej zespołu mówiło się jednak o jego problemach finansowych. Od nowych rozgrywek sytuacja ma się unormować. 

- Bardzo zależało mi na zatrzymaniu podstawowych zawodników. Warmia miała olbrzymie kłopoty, są jeszcze zaległości, ale mam nadzieję, że wkrótce zawodnicy otrzymają pieniądze. Być może zostanie podpisana umowa z nowym sponsorem. Myślę, że to kwestia dni. Dzięki temu klub mógłby funkcjonować na normalnych zasadach - zapowiada Żółtak.

Poprzedni trener Warmii Giennadij Kamielin poprowadzi beniaminka I ligi, Orkana Ostróda.

Czy Daniel Żółtak był najlepszym obrońcą poprzedniego sezonu PGNiG Superligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL