Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Wybrzeże Gdańsk

Dwaj kolejni zawodnicy w Wybrzeżu. Gdańszczanie wrócili do treningów

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Wybrzeże Gdańsk rozpoczęło w czwartek przygotowania do nowego sezonu. Obecnie kadra liczy 21 zawodników. Dwaj kolejni młodzi szczypiorniści dołączyli do drużyny.

Szansę na grę w Wybrzeżu Gdańsk dostaną dwaj kolejni młodzi szczypiorniści. Urodzony w 1998 roku Maciej Gauden ma już za sobą debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. W końcówce minionego sezonu został przesunięty z zespołu juniorów.

Drugi nowy zawodnik, Krzysztof Komarzewski jako zawodnik Wybrzeża występował w SMS-ie ZPRP Gdańsk. W minionym sezonie rzucił 41 bramek w 23 meczach tego zespołu. To kolejni młodzi zawodnicy, którzy mają dostać szansę w pierwszym zespole. Wcześniej kontrakty w Wybrzeżu podpisali Kamil Adamczyk, Krzysztof Gądek i Marek Marciniak.

Do zdrowia po całorocznej kontuzji powraca Piotr Papaj, który znów wzmocni lewe skrzydło, jednak Marcin Lijewski wciąż ma problemy z kontuzjami swoich podopiecznych. Na urazy narzekają Marek Podobas, Paweł Salacz, Ramon Oliveira, Damian Kostrzewa, Kamil Adamczyk i Artur Chmieliński, który jest najbliżej powrotu do treningów.

Z Wybrzeża odszedł Patryk Abram, który w końcówce sezonu awaryjnie dołączył do drużyny i w ostatnich meczach pokazał, że nie zapomniał jak się rzuca bramki. Wygasł natomiast kontrakt Pawła Niewrzawy, który nie wiadomo gdzie zagra w zbliżającym się sezonie. Na razie pojawił się na pierwszym treningu klubu znad morza.

ZOBACZ WIDEO Justyna Żełobowska: Ludzie dziwili się, że "to dziecko" jest trenerem boksu

Gdańszczanie, którzy przygotowania rozpoczęli od sprawdzianu biegowego (beep test) i meczu piłki nożnej w trakcie okresu przygotowawczego zagrają m.in. sparingi ze Spójnią Gdynia, Meblami Wójcik Elbląg i Orlen Wisłą Płock. Wystąpią też w turniejach w Kwidzynie i w Opolu. Zorganizują również Memoriał Leona Walleranda, gdzie wystąpią Pogoń Szczecin, Meble Wójcik Elbląg i KPR Legionowo.

Kadra Wybrzeża:

Bramkarze: Artur Chmieliński, Maciej Pieńczewski, Sebastian Suchowicz.

Rozgrywający: Kamil Adamczyk, Michał Bednarek, Krzysztof Gądek, Krzysztof Komarzewski, Adrian Kondratiuk, Hubert Kornecki, Ramon Oliveira, Jacek Sulej, Mateusz Wróbel.

Skrzydłowi: Damian Kostrzewa, Marek Marciniak, Wojciech Prymlewicz, Michał Skwierawski, Piotr Papaj.

Kołowi: Maciej Gauden, Marek Podobas, Łukasz Rogulski, Paweł Salacz.

Czy Wybrzeże Gdańsk w kolejnym sezonie PGNiG Superligi będzie grało lepiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL