Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA

Oficjalnie: Tiago Rocha opuszcza Orlen Wisłę Płock

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Wyjaśniła się sprawa kołowego wicemistrza Polski. Tiago Rocha nie będzie już reprezentować Orlen Wisły Płock. Portugalski obrotowy związał się kontraktem z rodzimym Sportingiem CP Lizbona.

Pogłoski o odejściu z płockiego klubu Tiago Rochy pojawiły się już na początku lipca. Portugalczyk poprosił o zgodę na opuszczenie Orlen Wisły ze względu na problemy osobiste w swoim kraju, mimo że miał jeszcze ważny kontrakt.

- Jesteśmy przygotowani na każdy wariant, także na taki, że Tiago Rocha jednak w Płocku zostanie. Sprawa wyjaśni się w przyszłym tygodniu - mówił wówczas nowy prezes, Adam Wiśniewski.

I wyjaśniła. Sporting CP Lizbona przekazał do mediów informację, że kołowy związał się z zespołem trzyletnim kontraktem.

- Chciałbym podziękować nowej drużynie za zaufanie. Mam nadzieję, że pomogę nowej ekipie w zdobywaniu trofeów, co jest naszym głównym celem w nadchodzącym sezonie. Fakt, że Sporting CP zagra w Lidze Mistrzów nie był bez znaczenia. Mój polski klub też występował w elitarnych rozgrywkach i cieszę się, że będę to mógł kontynuować - przyznał Tiago Rocha.

Jeszcze w tym tygodniu Orlen Wisła ogłosi nazwisko następcy Portugalczyka. - Pozostały nam już tylko kwestie formalne i w przeciągu najbliższych kilku dni do drużyny dołączy nowy kołowy. Tiago natomiast dziękuję za ostatnie trzy lata wspólnej gry i życzę wszystkiego dobrego w nowym zespole - poinformował Adam Wiśniewski.

ZOBACZ WIDEO Justyna Żełobowska: Boks jest dla mnie świętością, nie pójdę w stronę MMA

Czy odejście Tiago Rochy będzie dużym osłabieniem dla Orlen Wisły?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL