Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy Vardaru Skopje Materiały prasowe / Uros Hocevar/EHF / Na zdjęciu: zawodnicy Vardaru Skopje

Trzęsienie ziemi w Vardarze Skopje! Siergiej Samsonenko chce się wycofać

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Vardar Skopje może wkrótce znaleźć się w finansowych tarapatach. Siergiej Samsonenko, właściciel klubu, zapowiedział, że w 2018 roku wycofa się ze wspierania zwycięzcy Ligi Mistrzów szczypiornistów.

Rosyjski milioner napisał emocjonalny list, który ukazał się na łamach dziennika "Makedonski sport". Jako jeden z powodów decyzji podaje prasową nagonkę w ostatnich dniach. - Macedonia jest moim domem od 11 lat. W tym czasie zainwestowałem mnóstwo pieniędzy w rozwój sportu. Teraz muszę powiedzieć: dość! Nigdy wcześniej nie doświadczyłem takiego linczu, zniewagi i upokorzenia jak w ostatnich dniach - grzmi Samsonenko. 

- Po tym sezonie kończę wspieranie kobiecego i męskiego Vardaru oraz drużyny piłkarskiej. Trzy kluby wrócą w ręce poprzednich właścicieli. Zostawiam je w znakomitej kondycji finansowej, z tytułami i świetną pozycją w Europie - czytamy dalej.

Samsonenko znalazł się pod ostrzałem macedońskich mediów. Rosjanin głośno wyrażał niezadowolenie z decyzji klubu, który postanowił sprzedać bilety na mecz z Fenerbahce za 50 euro, niezależnie od sektora. 

Decyzja milionera jest tym bardziej zaskakująca, że Vardar w poprzednim sezonie wygrał Ligę Mistrzów. Przez najbliższy rok drużyna będzie miała stabilność finansową, ale nieznany jest los zespołu po odejściu Samsonenki. Jeszcze więcej problemów może mieć drużyna kobiet, jedna z najlepszych damskich ekip kontynentu.

Rosjanin został niedawno dyrektorem sportowym reprezentacji Sbornej i niewykluczone, że na dobre wejdzie do rodzimego szczypiorniaka. Nieoficjalnie mówi się, że Samsonenko planuje inwestycję w ojczyźnie. Ostatnio głośno było o tym, że mocną drużynę chcą zbudować Zenit St. Petersburg i Spartak Moskwa.

ZOBACZ WIDEO Raport z Londynu: To może być nasz dzień!

Czy Vardar nadal będzie należeć do europejskiej czołówki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

 • Miasto mistrzów - Kielce Zgłoś
  "Na oficjalnej stronie EHF-u podano zbiór dwunastu najciekawszych transferów w Europie. Na pierwszym miejscu znalazł się Alex Dujszebajew, który przeniósł się do klubu Vive Kielce,
  Czytaj całość
  gdzie trenować go będzie ojciec Tałant Dujszebajew. Rozgrywający tuż przed przenosinami do Vive wywalczył z Vardarem Skopje Ligę Mistrzów.Jako trzecia na liście uplasowała się zmiana barw klubowych przez Słoweńca Blaża Janca, który do drużyny mistrzów Polski trafił z Celje Pivovarnej Lasko."
  • Grzymisław Zgłoś
   Od czasu wejścia na większą skalę w piłkę ręczną w Vardarze Samsonenko był ciągle nerwowy i chciał odchodzić. Najpierw miał odejść po odpadnięciu z Ligi Mistrzów przez
   Czytaj całość
   różnicę bramek na wyjeździe z Flensburgiem, gdzie jakoby jego drużyna była oszukana. Później znów nie udało się wejść do Final4 i znów tracił cierpliwość. Były plotki o rezygnacji z finansowania handballu na rzecz innych dyscyplin, aż w końcu przed tym sezonem chciał się wycofać, bo nie ma wyników i klub dostał ostatnią szansę. Udało się wygrać Ligę Mistrzów i to wcale nie z najsilniejszą kadrą. A tu kolejny kłopot...Tak więc mecenas Vardaru kiedyś w końcu pęknie. W rzeczywistości dla macedońskiego, czy nawet światowego handballu, klub ze Skopje, czy nawet krótka rywalizacja z Metalurgiem kilka lat temu, nie wniósł tyle, ile mógł. Dość przypomnieć, że w Final4 w meczowej 16-tce był jeden Macedończyk. I to doświadczony, długoletni reprezentant kraju, który w obu meczach nie zdobył choćby bramki.Nieporównywalnie więcej dobrego dla piłki ręcznej uczyni, jeśli zaangażuje się w Moskwie. Tam w bardzo niedalekiej przyszłości mogą powstać potęgi i to wcale nie musi też oznaczać zamknięcia seryjnego mistrza kraju z Czechowa i zwycięzcy Ligi Mistrzów kobiet z 2008 roku Zwiezdy Zwienigorod. Pewnie rzeczywiście będzie tak, że od razu z przeniesieniem Samsonenki, do Rosji powrócą grający w Vardarze byli i obecni reprezentanci Rosji, kilku kolejnych wróci do kraju, a jakieś zagraniczne gwiazdy bez kontraktu na sezon 2018/19 w Skopje pójdą ich śladami.
   • Złoty Bogdan Zgłoś
    Samsonenko czuje się jak............ kibice Orlen Wisełki, ich "mistrzowski honor" też jest ciągle plamiony. A czarę goryczy przelało jak im Motor Lublin flagę podprowadził :)
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL