WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
/ Patrycja Chojnacka podpisała kontrakt z Koroną Handball

Patrycja Chojnacka podpisała kontrakt z Koroną Handball

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Jak już informowaliśmy, Patrycja Chojnacka przebywała na krótkich testach w Koronie Handball Kielce. Niespodzianki nie było, utalentowana bramkarka podpisała roczny kontrakt z kieleckim zespołem, z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.

Dla Patrycji Chojnackiej, Korona Handball Kielce będzie czwartym klubem ligowym w karierze. Urodzona w 1994 roku zawodniczka mierząca 177 centymetrów wzrostu rozpoczynała karierę w Zagłębiu Lubin, a w okresie nauki w liceum szkoliła się w SMS-ie ZPRP Gliwice. Poprzedni sezon spędziła w Gdańsku, gdzie występowała w AZS-ie Łączpol AWFiS.

Po 30 spotkaniach w akademickim zespole, AZS Łączpol AWFiS wycofał się z ligi. Zawodniczka była więc zmuszona szukać nowego pracodawcy. Na ostatniej prostej przed sezonem, podpisała umowę z Koroną Handball Kielce.

Sama zawodniczka jest zadowolona z tego, gdzie trafiła. - Bardzo się cieszę, że dostałam szansę występowania w drużynie z Kielc. Po pierwszych treningach na pewno mogę powiedzieć, że to bardzo młody i waleczny zespół. Wszystkie zawodniczki zawieszają sobie poprzeczkę bardzo wysoko i to z pewnością zaprocentuje w lidze - powiedziała Chojnacka.

Kielczanki potrzebowały wzmocnienia na tej pozycji, gdyż kontuzji doznała Małgorzata Hibner. Od poniedziałku, Patrycja Chojnacka przebywała na testach, które zaliczyła pozytywnie. - To już ostatnie wzmocnienie naszej drużyny przed nadchodzącym sezonem PGNiG Superligi kobiet - powiedział Krzysztof Demko, wiceprezes Korony Handball. W zespole z Kielc o miejsce pomiędzy słupkami walczą jeszcze Karolina Wałcerz i Aleksandra Orowicz.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Bolt i Mourinho świętują, Mayweather trenuje do upadłego

Czy Korona Handball zajmie miejsce w środku tabeli PGNiG Superligi kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL