WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE / Na zdjęciu: reprezentacja Polski szczypiornistów

Kadra trenuje w Płocku. Piotr Przybecki ma do dyspozycji 19 zawodników

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Reprezentacja Polski seniorów od poniedziałku trenuje w Płocku na kilkudniowym zgrupowaniu szkoleniowym. Trener Piotr Przybecki ma do dyspozycji 19 zawodników z klubów PGNiG Superligi.

Wśród powołanych nie było graczy występujących w zagranicznych klubach, dlatego też do Płocka nie przyjechali choćby Kamil Syprzak, Rafał Przybylski, Piotr Chrapkowski, Szymon Sićko, Paweł Paczkowski i Patryk Walczak. Cała szóstka przygotowuje się do nowego sezonu ze swoimi drużynami.

Kilka zmian zaszło też względem ogłoszonej na początku lipca kadry. Na zgrupowaniu brakuje Marka Daćki, Mateusza Korneckiego oraz Mateusza Wróbla. Do zespołu dołączył natomiast Adam Malcher, który wrócił do zdrowia po zabiegu łokcia.

To dopiero drugie zgrupowanie reprezentacji pod wodzą Przybeckiego. 45-latek objął kadrę pod koniec maja i miesiąc później poprowadził ją w pięciu spotkaniach. Teraz zależało mu na tym, by zespół spotkał się w sierpniu i wspólnie odbył kilka zajęć.

- Fajnie, że te parę dni możemy wykorzystać na to, by pewne elementy poprawić, na bazie tego, co zrobiliśmy na ostatnim zgrupowaniu. Te treningi są przypomnieniem tego, nad czym pracowaliśmy we Władysławowie, a potem w Skandynawii - mówi.

ZOBACZ WIDEO Czas surferów w Chałupach

Kadra trenuje dwa razy dziennie. W Płocku będzie do czwartkowego wieczoru. Następne zgrupowanie odbędzie dopiero w październiku.

Kadra reprezentacji Polski na zgrupowaniu w Płocku:

Bramkarze: Adam Malcher (KPR Gwardia Opole), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Krzysztof Szczecina (MMTS Kwidzyn)

Rozgrywający: Ignacy Bąk (MMTS Kwidzyn), Paweł Genda (MMTS Kwidzyn), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Adrian Kondratiuk (Wybrzeże Gdańsk), Hubert Kornecki (Wybrzeże Gdańsk), Antoni Łangowski (KPR Gwardia Opole), Przemysław Mrozowicz (Zagłębie Lubin), Arkadiusz Ossowski (MMTS Kwidzyn), Michał Potoczny (MMTS Kwidzyn), Marek Szpera (MMTS Kwidzyn)

Skrzydłowi: Jan Czuwara (Zagłębie Lubin), Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin)

Obrotowi: Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock), Łukasz Rogulski (Wybrzeże Gdańsk)

Czy reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zagra na MŚ 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL