WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE / Na zdjęciu: reprezentacja Polski szczypiornistów

Piotr Przybecki powołał kadrę na wrześniowe zgrupowanie. Są zaskoczenia

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Obecność Marcina Schodowskiego i absencja Marka Daćki to największe zaskoczenia na liście graczy powołanych do reprezentacji Polski szczypiornistów. Kadra na początku września zbierze się na zgrupowaniu w Płocku.

Selekcjoner Piotr Przybecki, podobnie jak w sierpniu, na konsultację szkoleniową zaprosił tylko zawodników z polskiej ligi, stąd absencja Kamila Syprzaka, Piotra Chrapkowskiego, Rafała Przybylskiego, Szymona Sićki, Pawła Paczkowskiego i Patryka Walczaka

Wręcz sensacją jest obecność na liście Marcina Schodowskiego. Powołanie zaskakuje tym bardziej, że 30-letni bramkarz Piotrkowianina Piotrków Trybunalski w poprzednim sezonie nie wyróżniał się na tle ligowych rywali. Selekcjoner doskonale zna golkipera z czasów pracy w Śląsku Wrocław i chce z bliska przyjrzeć się jego aktualnej dyspozycji. 

W porównaniu do kadry na sierpniowe zgrupowanie, wśród bramkarzy brakuje Mateusza Korneckiego. Powołania otrzymali etatowi reprezentanci Adam Morawski i Adam Malcher. Obsadę bramki uzupełnią wspomniany Schodowski i Krzysztof Szczecina. W tym wypadku o zaskoczeniu nie może być mowy. Golkiper MMTS-u Kwidzyn należał do najlepszych golkiperów poprzedniego sezonu w Superlidze.

Niespodziewanie trener Przybecki zrezygnował na razie z Marka Daćki, czołowego strzelca Superligi sezonu 2016/2017. Szansę dostanie reprezentant Polski juniorów Jan Klimków, z który z niezłej strony pokazał się na niedawno zakończonych mistrzostwach świata. 

ZOBACZ WIDEO Kontrowersje w meczu Realu. Ramos wyleciał z boiska [ZDJĘCIA ELEVEN]

Poza tym, na zgrupowaniu zjawią się wszyscy gracze, których Przybecki zaprosił na sierpniowe konsultacje. W tym gronie są m.in. młodzi Arkadiusz Ossowski i Przemysław Mrozowicz. Mocną reprezentację będzie miało Wybrzeże Gdańsk. Powołania otrzymało trzech graczy tego zespołu (Mateusz Wróbel, Hubert Kornecki, Adrian Kondratiuk i Łukasz Rogulski). Cała czwórka - ze względu na terminarz Superligi - pojawi się na zgrupowaniu dzień później niż reszta zespołu.

Konsultacje szkoleniowe w Płocku potrwają od 3 do 6 września. Na ich zakończenie zawodnicy udadzą się do Warszawy na badania lekarskie (6-7 września).

Skład reprezentacji Polski na wrześniowe zgrupowanie w Płocku:

Bramkarze:Krzysztof Szczecina (MMTS Kwidzyn), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Adam Malcher (KPR Gwardia Opole), Marcin Schodowski (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski)

Rozgrywający:Ignacy Bąk (MMTS Kwidzyn), Paweł Genda (MMTS Kwidzyn), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Adrian Kondratiuk (Wybrzeże Gdańsk), Hubert Kornecki (Wybrzeże Gdańsk), Antoni Łangowski (KPR Gwardia Opole), Przemysław Mrozowicz (Zagłębie Lubin), Arkadiusz Ossowski (MMTS Kwidzyn), Michał Potoczny (MMTS Kwidzyn), Marek Szpera (MMTS Kwidzyn), Mateusz Wróbel (Wybrzeże Gdańsk)

Skrzydłowi:Jan Czuwara (Zagłębie Lubin), Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin)

Obrotowi:Jan Klimków (KPR Gwardia Opole) Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock), Łukasz Rogulski (Wybrzeże Gdańsk)

Czy jesteś zaskoczony powołaniami do reprezentacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL