Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek Daćko PAP/EPA / PAP/Adam Warżawa / Marek Daćko

Marek Daćko i Mateusz Kornecki zawieszeni na trzy miesiące!

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Marek Daćko i Mateusz Kornecki przez trzy miesiące nie będą mogli wystąpić w oficjalnym spotkaniu - postanowiła Komisja Dyscyplinarna Związku Piłki Ręcznej. Karę finansową otrzymał też Górnik Zabrze, który nie zwolnił graczy na zgrupowanie kadry.

ZPRP, na wniosek dyrektora sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, wszczął postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przez Górnika Zabrze wykroczenia wskazanego w § 20 ust. 1 Regulaminu Dyscyplinarnego ZPRP. Chodzi o udział zawodników w zgrupowaniu reprezentacji. Klub, który bezzasadnie odmówił zwolnienia powołanego do kadry narodowej, podlega grzywnie w kwocie do 15 tysięcy złotych. W regulaminie czytamy dalej o zakazie udziału w rozgrywkach krajowych i europejskich dla tych zawodników. 

Górnik nie zezwolił Daćce i Korneckiemu na udział w sierpniowym zgrupowaniu kadry. Trener Rastislav Trtik chciał mieć do dyspozycji wspomnianą dwójkę podczas całego okresu przygotowawczego. Asystent selekcjonera Paweł Noch nie komentował tej sprawy, ale trener Piotr Przybecki wiedział o postępowaniu wszczętym przeciwko Górnikowi, stąd brak zawodników na liście powołanych na wrześniowe zgrupowanie. 

Komisja Dyscyplinarna orzekła, że klub z Zabrza musi zapłacić 15 tys. złotych na rzeczy Spółki zarządzającej Ligą Zawodową w piłce ręcznej. Przepisy były też bezwzględne dla Daćki i Korneckiego. Reprezentanci Polski przez trzy miesiące nie będą mogli wystąpić w krajowych i międzynarodowych rozgrywkach. Zakaz uwzględnia udział w co najmniej siedmiu zawodach mistrzowskich. Sytuacji zawodników nie zmienia fakt, że zgrupowanie nie odbywało się w terminie wyznaczonym przez EHF. 

Od decyzji przysługuje odwołanie w terminie 14 dni od doręczenia orzeczenia wraz z uzasadnieniem i kaucją w wysokości 2000 zł. 

ZOBACZ WIDEO: Pierwszy gol Piotra Chrapkowskiego w Bundeslidze. Piotr Wyszomirski solidny w starciu z RNL

Czy Komisja Dyscyplinarna podjęła słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (13):

 • mgr inż. Uthar Zgłoś
  Generalnie dla mnie glupota w szczególności ze odnosi sie do terminu nie oficjalnego w okresie przygotowawczym do sezonu. Troche przegięcie z tymi karami dla zawodników. Akurat tu trener
  Czytaj całość
  klubowy mial prawo odmówić a zespoly z zagranicy tez mogly nie wyslac zawodników. Patrzcie mustrzostwa u21 w Polscebi gre Milika czy Zielinskiego mimo iz trenerzy ich chcieli w kadrze to kluby sie nie zgodzily. Moze inna dyscyplina ale efekt nie ten sam.
  • Pietryga Zgłoś
   Kraśnicki walnij się pan w łeb. Nie dość że jest bardzo kiepskim przewodniczącym PKOL. to jeszcze słabszym prezesem ZPRwP!
   • zab.66 Zgłoś
    Jak dla mnie kara finansowa dla klubu jest zrozumiała (choć bezpodstawna ze względu na nieoficjalny termin zgrupowania) ale kara dyskwalfikacji zawodników to bardzo kiepski pomysł...
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL