Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłki do szczypiorniaka WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: piłki do szczypiorniaka

Sandra Spa Pogoń ściąga posiłki z zagranicy

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Roman Bereżny podpisał umowę z klubem Sandra Spa Pogoń Szczecin. Działacze czynią starania, aby nowy nabytek mógł wystąpić już w meczu 5. kolejki PGNiG Superligi ze Spójnią Gdynia.

Bereżny ma 21 lat i jest nominalnym środkowym rozgrywającym. Ostatni sezon spędził w ZTR Zaporoże. - To zawodnik sprowadzony z polecenia jednego z trenerów tego klubu - informują w Grodzie Gryfa.

W zeszłym sezonie młody szczypiornista mógł zadebiutować w Pucharze EHF. Zespół nie uzyskał awansu do fazy zasadniczej przegrywając dwumecz w trzeciej rundzie z Fraikin BM Granollers. Do całego dorobku drużyny dołożył wówczas trzy trafienia.

Z Pogonią Bereżny związał się aż trzyletnim kontraktem. Jest bardzo perspektywicznym szczypiornistą. Co prawda, nie dysponuje on imponującymi warunkami fizycznymi, bo ma jedynie 175 cm wzrostu przy 70 kg wagi, ale posiada sporo innych zalet.

Jak na swój młody wiek, jest on bardzo dobrze wyszkolony technicznie, szybki, potrafi zagrać niekonwencjonalnie i właśnie te aspekty przekonały działaczy ze Szczecina do zatrudnienia młodzieżowego reprezentanta Ukrainy.

Będzie on rywalizował miejsce w siódemce z Sewerynem Gryszką oraz Patrykiem Biernackim. Obaj polscy piłkarze ręczni mogą jednak występować także na boku drugiej linii. Niewykluczone, że Bereżny zagra już w Gdyni przeciwko Spójni.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga. Azoty Puławy rozstrzelały Meble Wójcika Elbląg. Zobacz skrót (WIDEO)

Komentarze (1):

  • kibicsz-n Zgłoś
    Dołączy do grona 150 tys rodakow pracujacych w naszym wojewodztwie. Mam nadzieje ze bedzie wsparciem dla druzyny i dostanie co miesiąc obiecna kontraktem zapłatę.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL