WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: Ignacy Bąk

Oficjalnie: Ignacy Bąk w NMC Górniku Zabrze

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia portalu WP SportoweFakty. Ignacy Bąk w środku sezonu opuszcza MMTS Kwidzyn i zagra w NMC Górniku Zabrze. Prawy rozgrywający reprezentacji Polski podpisał dwuletnią umowę.

Odejście Bąka prawdopodobnie wiąże się z problemami finansowymi MMTS-u. 22-latek przeniósł się do Kwidzyna przed rozpoczęciem sezonu z Gwardii Opole, jednak nie zagrzał długo miejsca w czwartej drużynie poprzednich rozgrywek.

Od kilku dni tajemnicą poliszynela była oferta z Zabrza. Bąk miał po raz ostatni w barwach MMTS-u zagrać z Sandra Spa Pogonią Szczecin. Reprezentanta Polski próżno było jednak szukać w protokole. Zastąpił go Damian Przytuła, a transfer Bąka dwa dni później został potwierdzony.

Z NMC Górnikiem Zabrze związał się do 2020 roku. Na Górnym Śląsku będzie dzielił parkiet z Holendrem Iso Sluijtersem. Jego pozyskanie zwiększy rywalizację na prawej stronie rozegrania. Do tej pory zmiennikiem reprezentanta Oranje był Wojciech Matuszak, pozyskany ze Spójni Gdynia. 

Dla Bąka Górnik to czwarty klub w PGNiG Superlidze. Dwa sezony spędził w Chrobrym Głogów, poprzedni w Gwardii Opole, a w Kwidzynie zdołał rozegrać sześć spotkań. 

ZOBACZ WIDEO: Artur Boruc: Jest mi smutno

Czy Ignacy Bąk to wzmocnienie NMC Górnika Zabrze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL