Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nikola Karabatić w barwach francuskiej reprezentacji Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: Nikola Karabatić w barwach francuskiej reprezentacji

Luka i Nikola Karabatić zawieszeni za obstawianie meczów

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Luka i Nikola Karabatić wciąż pokutują za obstawienie wyniku meczu sprzed pięciu lat. Obaj zostali skazani przez sąd, a dodatkowe kary wymierzyła im federacja.

Kary nałożone na braci nie są jednak zbyt dotkliwe. Nikola Karabatić będzie musiał pauzować przez sześć spotkań i na ligowe parkiety powróci 14 grudnia. Z kolei Luka Karabatić zawieszony został na dwa mecze. Karę już jednak odbył, gdyż wcześniej bracia nie mogli grać do momentu rozpatrzenia sprawy.

Sprawa dotyczy wydarzeń z wiosny 2012 roku. Wtedy Nikola i Luka Karabatić mieli brać udział w procederze korupcyjnym. Znaleźli się wśród szesnastki oskarżonych osób o postawienie 100 tysięcy euro na wynik meczu pomiędzy Montpellier HB i Cesson Rennes HB (28:31).

Luka i Nikola Karabatić zostali skazani na dwa miesiące więzienia w zawieszeniu oraz 10 tysięcy euro grzywny za obstawienie wyniku meczu ligi francuskiej. Piłkarze ręczni zrezygnowali z możliwości wniesienia skargi kasacyjnej.

ZOBACZ WIDEO: Polska sędzia: Byłam zszokowana, że ktoś może mnie tak bardzo wyzywać

Czy kara dla braci Karabatić jest odpowiednia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • dohtór hlaus Zgłoś
    Zarabiają mniej niż u nas kasjerka z Biedonki, to co się dziwić że mecze obstawiali, musieli sobie jakoś dorobić, aby godnie miesiąc przeżyć, współczuje im tej "biedy"

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL