Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Giennadij KamielinWP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Giennadij Kamielin

Vistal Gdynia ma nowego trenera

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Nie Agnieszka Truszyńska, a doświadczony trener Giennadij Kamielin poprowadzi gdyński zespół od początku 2018 roku. Oficjalnym powodem są obowiązki trenerki związane z reprezentacją Polski juniorek.

Agnieszka Truszyńska wcześniej pracowała z juniorkami Vistalu Gdynia i z reprezentacją Polski juniorek. Po powrocie do Kielc Pawła Tetelewskiego, została pierwszą trenerką. Prowadziła Vistal w Lidze Mistrzyń, gdzie klub ten przegrał wszystkich sześć spotkań i teraz czeka na grę w Pucharze EHF.

W lidze za kadencji Agnieszki Truszyńskiej Vistal wygrał 8 spotkań i przegrał 3, przez co plasuje się na 4. miejscu w ligowej tabeli. Według komunikatu klubu, Truszyńska odchodzi z klubu ze względu na dużą ilość pracy związanej z przygotowaniami do Mistrzostw świata juniorek. Giennadij Kamielin ma ją zastąpić w tym czasie. Co ciekawe z drużyną pożegnał się też Piotr Zelent, asystent Truszyńskiej.

70-letni Giennadij Kamielin podczas kariery zawodniczej był obrotowym i grał w reprezentacjach ZSRR i Kazachstanu. Jako trener prowadził m.in. Szachtar Donieck, a od 1991 roku pracuje w Polsce. Prowadził takie drużyny, jak Chrobry Głogów, Miedź Legnica, Nielba Wągrowiec, ASPR Zawadzkie, Viret Zawiercie, Politechnika Koszalińska, czy też Iskrę Kielce, z którą trzy razy sięgał po mistrzostwo Polski. Był też trenerem reprezentacji Kazachstanu i Rosji. W 2014 roku był drugim trenerem Aussie Sambora Tczew, a następnie prowadził Warmię Traveland Olsztyn.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: kontrowersje w Legionowie. Zobacz rzut karny Kacpra Adamskiego

Czy Kamielin to odpowiednia osoba na stanowisko I trenera Vistalu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • DYDO Zgłoś
  02 12 2017 poniżej już wtedy pisałem o odejściu Gapskiej z Vistalu . Nie wiedziałem jedynie na jakiej podstawie prawnej nastąpiło rozwiązanie kontraktu . Owen i Ryba rozwiązują
  Czytaj całość
  kontrakty kończąc kariery sportowe . Niestety , ale klubem zarządza człowiek kompletnie nie znający realiów takiej dyscypliny jak piłka ręczna . Odwołanie trener Truszyńskiej było kamykiem wywołującym lawinę . Atmosfera odwołania Truszyńskiej jak i okoliczności powołania Kamielina na stanowisko trenera na jej miejsce woła o pomstę do nieba . Kamielin w środowisku piłki ręcznej jest znany i jego ostatnie " osiągnięcia " są znane i nic dobrego nie wróży drużynie .Ale jest to trener który będzie uległy wobec prezesa ! Byli w tym klubie dobrzy trenerzy którzy mieli jednak oczekiwania związane z rozwojem klubu a nie stanie w miejscu lub nawet cofanie się w rozwoju poprzez odchodzenie dobrych zawodniczek do innych klubów lub wyjazdy za granicę . Takich trenerów pan prezio nie lubi i się ich pozbywa . Trener Tetelewski który został zatrudniony przez Marka Guttetera po objęciu prezesury w Vistalu co roku musiał borykać się z osłabieniami i widząc beznadziejność rozwojową w klubie nie przedłużył kontraktu . Czwarty rok rządów prezesa przy kłopotach finansowych głównego sponsora to arcydzieło w zarządzaniu klubem . Zatrudnia trenerkę bez doświadczenia w E-klasie zgłasza zespół do elitarnych rozgrywek LM i osłabia zespół { odejście Kobylińskiej } . Co dalej z zespołem - trudno przewidzieć . Dużo pytań brak jakichkolwiek odpowiedzi ze strony prezesa tylko mydlenie oczu zawodniczkom i kibicom .
  • DYDO Zgłoś
   Tonący brzytwy się chwyta . Ten statek już tonie - wielomiesięczne zaległości w wypłatach dla zawodniczek i szukanie na siłę oszczędności . Do tego brak kompetencji prezesa i
   Czytaj całość
   przyczyny katastrofy są oczywiste . Vistal po zdobyciu w sezonie 2011/2012 MP nie zgłosił swojego udziału w LM pomimo dużo lepszej sytuacji finansowej niż po sezonie 2016/2017 . Co było intencją prezesa Guttetera zgłoszenie zespołu do LM w bieżącym sezonie zostanie już słodką tajemnicą prezesa . Za to smród po sromotnych porażkach i jeszcze głębsza zapaść finansowa klubu to fakty których obecnie jesteśmy świadkami ! Zmiana trenera z "pudrowanym " powodem odwołania Truszyńskiej na Kamielina nic na lepsze nie zmieni . W pucharze EHF będą spodziewane baty i następne koszty pogrążające klub w zapaści finansowej i rozpad zespołu . Już teraz odeszła z zespołu Małgorzata Gapska kończąc niespodziewanie karierę zawodniczą i zanosi się na dalsze osłabienie . Brak regularnych wypłat oraz atmosfera w zespole nie będą sprzymierzeńcem w najbliższym czasie dla zespołu Vistal i nie wiadomo czym to w końcowym rozrachunku się zakończy . Bardzo szkoda , że z polskiej mapy żeńskie piłki ręcznej może zniknąć w sumie bardzo młody , ale zasłużony już klub żeńskiego handballu !!!
   • Tadeusz Kaczmarek Zgłoś
    Fatalny wybór. Bardzo krótko był trenerem w Koszalinie.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL