Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adrian Struzik WP SportoweFakty / OSKAR BŁASZKOWSKI / Na zdjęciu: Adrian Struzik

Adrian Struzik zwolniony z Pogoni Szczecin. Działacze mają już następcę

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Adrian Struzik nie będzie już prowadził SPR-u Pogoni Szczecin w rewanżowej rundzie w PGNiG Superlidze kobiet. Działacze postanowili rozwiązać z nim umowę. Nowym trenerem została Serbka Liliana Marković.

Struzik pracę w SPR-u Pogoni rozpoczął w połowie stycznia 2013 roku. Wcześniej pełnił funkcję drugiego trenera Vistalu Gdynia u boku Jerzego Cieplińskiego. Z drużyną ze stolicy Pomorza Zachodniego zdobył brązowy (2015) oraz srebrny (2016) medal mistrzostw Polski. Dołożył do tego trzy kolejne sukcesy w Pucharze Polski (dwa trzecie miejsca w 2014 i 2015 oraz drugą lokatę w 2016r.). Co więcej, awansował do finału Pucharu Challenge Cup (2015).

W poprzednim sezonie 2016/2017 zespół pod jego wodzą nie osiągnął celu zajmując daleką piątą pozycję w Superlidze. Po pierwszej rundzie obecnych rozgrywek siódemka z Grodu Gryfa również znalazła się na piątej lokacie w stawce dwunastu drużyn. Działacze zaniepokojeni wynikami sportowymi postanowili zakończyć z nim współpracę już teraz i z dniem 12 grudnia pożegnali się ze szkoleniowcem.

- W naszym przekonaniu aktualna formuła współpracy uległa wyczerpaniu. Klub nade wszystko pragnie utrzymać wspólnie wyznaczone cele sportowe na sezon 2017/2018, jakimi są medal mistrzostw Polski oraz Puchar Polski - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Kończąc jeden etap, rozpoczęto drugi i przedstawiono nazwisko nowego trenera. Została nim Serbka Liliana Marković. Prowadziła już takie kluby jak: HC Vardar Skopje oraz Novi Beograd. Pracę w zawodzie rozpoczęła w 2006 roku. Posiada ona licencję EHF Master Coach. Piastowała stanowisko trenera w Macedońskiej Akademii Sportu czy juniorskiej kadrze narodowej Macedonii.

- Zarząd SPR Pogoń Szczecin pragnie podziękować panu Adrianowi Struzikowi za 5 lat współpracy. W minionych latach wspólnie udało się odbudować pozycję lidera w Superlidze Piłki Ręcznej Kobiet oraz zaistnieć na arenie międzynarodowej. Zarząd klubu równocześnie zapewnia o swojej sympatii dla pana Struzika, życząc mu kolejnych sukcesów sportowych. Równocześnie pani Ljiljanie Marković powierzamy najbliższą przyszłość sportową klubu wierząc, że spełni ona pokładane w nią nadzieje - kończą działacze Pogoni.

ZOBACZ WIDEO: Nowa rola Dawida Celta. "To ogromny zaszczyt i wyróżnienie"

Czy zmiana na stanowisku trenera Pogoni Szczecin jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL