Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Szwecji piłkarek ręcznychMateriały prasowe / IHF / Na zdjęciu: reprezentacja Szwecji piłkarek ręcznych

MŚ 2017: Polki wyzwoliły pokłady mocy. Szwedki w półfinale!

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Szwedki w półfinale mistrzostw świata szczypiornistek. Zespół, który rozpoczął turniej od katastrofalnego występu i porażki z Polkami, pokonał Dunki 26:23 i zagra o medale.

Szwedki w niczym nie przypominały drużyny z inauguracyjnego spotkania. Klęska z Polkami wyzwoliła w reprezentantkach Trzech Koron dodatkowe pokłady energii. Grały momentami rewelacyjne zawody, jak w spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie z Norweżkami, które niespodziewanie wygrały.

Niewiele zapowiadało, że ćwierćfinał może skończyć się wielkim zwycięstwem Szwedek. Dunki, słynące z twardej defensywy, postawiły mur obronny i tylko od czasu do czasu udawało się znaleźć w nim wyrwę. W końcu podopieczne Klavsa Joergensena osłabły, pozwalały rywalkom wchodzić na linię szóstego metra i do przerwy przegrywały 12:13.

Korzystny wynik napędzał Szwedki. Wzmocniły obronę, raz za razem blokowały Dunki, kapitalnie między słupkami spisywała się Filippa Idehn. (prawie 60 proc. skuteczności!). Przewaga rosła, na 10 minut przed końcem wynosiła już 22:15. Pewny półfinał? Gdzieżby, kobieta zmienną jest. Trzy Korony zaczęły się gubić przy wysuniętej obronie przeciwniczek, czas mijał bardzo wolno, a Dunki odrabiały straty.

Gdyby Line Anna Ryborg Jorgensen trafiła do siatki w 57. minucie, przewaga wynosiłaby już tylko jedną bramkę. Pomyłka Dunki okazała się jedną z najbardziej kosztownych w jej karierze. Na minutę przed końcem Szwedzki rzuciły 26. gola i mogły rozpocząć świętowanie. Oprócz Idehn, do sukcesu poprowadziły je (tradycyjnie) Isabelle Gullden i odważnie przedzierająca się przez obronę Hanna Blomstrand.

Ćwierćfinał MŚ 2017:

Szwecja - Dania 26:23 (13:12)

Szwecja: Bundsen, Idehn - Alm, Blomstand 6, Ekenman-Fernis, Gullden 6, Gustin 2, Hagman 4, Jacobsen, Lagerquist, Mellegard 1, Roberts 3, Sand, Stromberg 1, Toft Hansen, Westberg
Karne: 2/3
Kary: 4 min. (Westberg, Lagerquist)

Dania: Toft, Reinhardt - Iversen, Fisker 1, Woller 2, Heindahl 2, Bohme, Grigel 1, Tranborg 7, L. Jorgensen 1, Jensen 2, Burgaard, S. Jorgensen 6, Haugsted 1
Karne: 4/5
Kary: 8 min. (Tranborg - 4 min., Nielsen, Heindahl - po 2 min.)

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: uczta dla oczu. Michał Jurecki z golem sezonu!

Czy Szwedki zdobędą medal MŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL