Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja DaniiMateriały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: reprezentacja Danii

ME 2018: Nikolaj Jacobsen już wybrał skład Duńczyków na Euro. Anders Eggert tylko na rezerwie

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Selekcjoner reprezentacji Danii Nikolaj Jacobsen zabierze 17 zawodników na startujące 12 stycznia mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych w Chorwacji. W składzie brakuje zaskoczeń. Przez bogactwo personalne, poza kadrą znalazł się m.in. Anders Eggert.

Każdy śledzący na bieżąco wydarzenia fan szczypiorniaka nie powinien mieć większych problemów z podaniem dokładnie takiej samej kadry, jaką wybrał Jacobsen. Wyjątkiem może być tylko prawe rozegranie, gdzie po rezygnacji Madsa Christiansena (rok temu) i Kaspra Sondergaarda (w październiku), doszło do małego wstrząsu. W ich miejsce do składu weszli 27-letni Peter Balling i o cztery lata młodszy Niclas Kirkelokke.

Reszta kadry Duńczyków to same znane twarze. W bramce duet po raz kolejny stworzą Niklas Landin i Jannick Green, na kole grać będą bracia Toft Hansen i Anders Zachariassen, skrzydła to doświadczeni Lasse Svan Hansen i Hans Lindberg oraz młodsi Casper Mortensen i drugi z braci Landinów, Magnus. A do tego dochodzi fenomenalna lewa połówka i środek rozegrania z Mikkelem Hansenem na czele.

Jacobsen postawił więc na sprawdzonych graczy, choć wśród rezerwowych wciąż jest kilka doświadczonych postaci. Biorąc pierwszych z brzegu - Anders Eggert (160 meczów i 581 bramek w kadrze) czy Nikolaj Markussen i Kevin Moeller. Reszta to młode duńskie talenty, jak choćby Jacob Holm, Andreas Holst Jensen czy Emil Nielsen. Nazwiska do zapamiętania.

Duńczycy przed startem Euro trenować będą w kraju. Na początku stycznia polecą do Francji na czterodniowy turniej Golden League (4-7 stycznia), gdzie zagrają jeszcze z Norwegami i Egipcjanami. 

Rywalizację na mistrzostwach Europy zespół Jacobsena rozpocznie 13 stycznia meczem z Węgrami. Dwa dni później zmierzy się z Czechami, a po dwóch kolejnych dniach - z Hiszpanami.

ZOBACZ WIDEO: PGNiG Superliga: szlagier w Kwidzynie. Zobacz najlepsze akcje (WIDEO)

Skład Duńczyków na ME 2018:

Bramkarze: Niklas Landin (THW Kiel, Niemcy), Jannick Green (SC Magdeburg, Niemcy)

Lewoskrzydłowi: Magnus Landin (KIF Kolding), Casper Mortensen (TSV Hannover-Burgdorf, Niemcy)

Lewi rozgrywający: Michael Damgaard (SC Magdeburg, Niemcy), Mikkel Hansen (Paris Saint-Germain HB, Francja)

Środkowi rozgrywający: Rasmus Lauge Schmidt (SG Flensburg-Handewitt, Niemcy), Mads Mensah Larsen (Rhein-Neckar Loewen, Niemcy), Morten Olsen (TSV Hannover-Burgdorf, Niemcy)

Prawi rozgrywający: Peter Balling (Team Tvis Holstebro), Niclas Kirkelokke (GOG Svendborg)

Prawoskrzydłowi: Lasse Svan Hansen (SG Flensburg-Handewitt, Niemcy), Hans Lindberg (Fuechse Berlin, Niemcy)

Obrotowi: Henrik Toft Hansen (SG Flensburg-Handewitt, Niemcy), René Toft Hansen (THW Kiel, Niemcy), Anders Zachariassen (SG Flensburg-Handewitt, Niemcy)

Obrońca: Henrik Mollgaard (Paris Saint-Germain HB, Francja)

Czy Duńczycy zdobędą w Chorwacji medal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL