Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dean Bombac w akcji w ligowym meczu z MMTS-em Kwidzyn Materiały prasowe / PGNIG SUPERLIGA / MMTS KWIDZYN / Dean Bombac w akcji w ligowym meczu z MMTS-em Kwidzyn

ME 2018: "nie" dla Deana Bombaca. Rozgrywający PGE VIVE poza kadrą Słowenii na Euro

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Dean Bombac nie zagra na styczniowych mistrzostwach Europy w Chorwacji. Ze słoweńskiego rozgrywającego PGE VIVE Kielce zrezygnował prowadzący reprezentację Veselin Vujović. O wyjazd na Euro walczy inny gracz VIVE, Blaż Janc, oraz Igor Źabić z Wisły.

Bombac był jednym z czterech środkowych rozgrywających zgłoszonych przez Vujovicia do szerokiego składu na Euro. I jako jedyny z tego grona został skreślony. Na startujące na dniach zgrupowanie "Vujo" zaprosił trójkę - Marko Bezjaka i Mihę Zarabeca oraz 28-letniego Patrika Lebana, który w kadrze debiutował raptem kilka miesięcy temu.

Czy to zaskoczenie? Po części tak, bo doświadczenia Bombaca i Lebana nie sposób nawet porównać. Z drugiej jednak strony playmaker VIVE co chwila zmaga się mniejszymi lub większymi urazami, przez co tak naprawdę od momentu przyjścia do Kielc nie pokazał pełni swojego potencjału.

Bombac to jednak nie jedyny znany gracz, z którego zrezygnował Vujović. Powołań nawet do szerokiego składu nie dostali choćby Stas Skube i Tilen Kodrin. Pierwszy nieźle radzi sobie w Picku Szeged, drugi w styczniu wywalczył z kadrą brąz mistrzostw świata we Francji. Z tamtego składu brakuje też Vida Poteki i Davida Miklavcicia, ale oni akurat leczą urazy.

Mimo problemów zdrowotnych powołania otrzymali natomiast Borut Mackovsek i Jure Dolenec. Ten pierwszy co prawda wrócił niedawno na boisko, ale wciąż jest daleki od przyzwoitej dyspozycji. Szanse drugiego na powrót do zdrowia przed startem Euro są z kolei niewielkie.

ZOBACZ WIDEO: Polak przez 14 lat brał narkotyki. "Byłem zniewolony. Nie chciałem tak dłużej żyć"

Nieobecność Miklavcicia i najpewniej Doleneca otwiera szansę przed przyszłym zawodnikiem Orlen Wisły, Żigą Mlakarem. On też miał co prawda niedawno problem z dłonią, ale do gry już wrócił i w sobotę rzucił Tatranowi Preszów 11 bramek. O miejsce w składzie powalczy z Nejcem Cehte, bo inny powołany prawy rozgrywający - Vid Kavticnik - to jeden z podstawowych graczy Vujovicia.

Spokojny o miejsce w zespole może być też Blaż Janc z VIVE, a coraz większe szanse na wyjazd na Euro ma Igor Źabić z Wisły. Rosły kołowy to jeden z trzech obrotowych zaproszonych na zgrupowanie.

21-osobowa kadra Słoweńców na ME 2018:

Bramkarze: Urh Kastelić (RK PPD Zagrzeb, Chorwacja), Urban Lesjak (RK Celje Pivovarna Lasko), Matevz Skok (RK PPD Zagrzeb, Chorwacja)

Lewoskrzydłowi: Darko Cingesar (Pays d'Aix UC, Francja), Niko Medved (RK Gorenje Velenje)

Lewi rozgrywający: Jan Grebenc (RK Gorenje Velenje), Nik Henigman (RD Riko Ribnica), Borut Mackovsek (RK Celje Pivovarna Lasko), Sasa Barisic Jaman (RK Nexe Nesice, Chorwacja)

Środkowi rozgrywający: Marko Bezjak (SC Magdeburg, Niemcy), Patrik Leban (RK Nexe Nesice, Chorwacja), Miha Zarabec (THW Kiel, Niemcy)

Prawi rozgrywający: Nejc Cehte (RK Gorenje Velenje), Jure Dolenec (FC Barcelona Lassa, Hiszpania), Vid Kavticnik (Montpellier HB, Francja), Ziga Mlakar (RK Celje Pivovarna Lasko)

Prawoskrzydłowi: Blaż Janc (PGE VIVE Kielce), Gasper Marguc (Telekom Veszprem, Węgry)

Obrotowi: Blaz Blagotinsek (Telekom Veszprem, Węgry), Matej Gaber (MOL-Pick Szeged, Węgry), Igor Źabić (Orlen Wisła Płock)

Decyzja Vujovicia o rezygnacji z Bombaca to dla Ciebie zaskoczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • Maxi-102 Zgłoś
  To samo "eksperci" z Kielc pisali przed rozpoczęciem tego sezonu, że Talant ma do dyspozycji wszystkich zawodników i ich przygotuje dobrze do sezonu....jak wyszło...śmiech na sali...:)
  • Maxi-102 Zgłoś
   Widać już w kadrze Słowenii poznali się, że Bombac to słaby zawodnik...:)
   • Wiślak zks Zgłoś
    Pan redaktor powołuje się zapewne na media bałkańskie, a tam Bombac jest podany jako rezerwowy. Nie twórz jakiś bajek. Cienki jest, więc nie gra w reprezentacji. Po co miałby być
    Czytaj całość
    powoływany? Statystyki nie kłamią. A, że strzela focha, że go nie powołuje, bo jest słaby, to już jego problem.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL