Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sławomir SzmalWP SportoweFakty / Michał Domnik / Sławomir Szmal

Niespodziewany powrót do reprezentacji. Szeroka kadra Polaków na prekwalifikacje MŚ 2019

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Sławomir Szmal ponownie na liście kadrowiczów. Trzykrotny medalista mistrzostw świata znalazł się wśród 28 zawodników zgłoszonych do prekwalifikacji MŚ 2019. Do szerokiego składu wracają też Łukasz Gierak i Kamil Krieger.

Na razie Szmal nie wystąpi jednak w reprezentacyjnej bluzie. Golkiper PGE VIVE Kielce w razie potrzeby może wspomóc kolegów podczas prekwalifikacji w Portugalii (12-14 stycznia), ale wydaje się, że 39-latek będzie pełnić raczej rolę straszaka i wejdzie między słupki tylko w razie kontuzji pozostałych bramkarzy bądź ich słabej formy. Trzykrotny medalista MŚ i tak przebywa na zgrupowaniu, bo od kilku miesięcy pełni funkcję trenera golkiperów.

Trener Piotr Przybecki zamierza przetestować czterech bramkarzy podczas towarzyskiego turnieju w Gdańsku (28-29.12) - Piotra Wyszomirskiego, Adama Morawskiego, Mateusza Korneckiego i debiutanta Marcina Schodowskiego. W ostatniej chwili, z powodu urazu rozcięgna podeszwowego, ze składu wypadł pewniak do pierwszej siódemki, Adam Malcher. Bramkarz Gwardii Opole na pewno nie wystąpi podczas prekwalifikacji z udziałem Portugalczyków, Cypryjczyków oraz reprezentantów Kosowa.

W składzie zgłoszonym do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej znalazł się też Łukasz Gierak. Rozgrywający TuS N-Luebbecke ostatni raz wystąpił w kadrze podczas styczniowych mistrzostw świata. Podobnie jak Szmal, selekcjoner nie zamierza korzystać z niego podczas turnieju w Gdańsku, ale zważając na plagę kontuzji wśród środkowych rozgrywających (Michał Potoczny, Adrian Kondratiuk), jego powrót do zespołu na prekwalifikacje jest dużo bardziej prawdopodobny niż Szmala. 

Kolejną z alternatyw na środek jest Arkadiusz Ossowski. 21-latek z MMTS-u Kwidzyn, jeden z najbardziej obiecujących polskich rozgrywających, otrzymywał już powołania na konsultacje szkoleniowe. W razie potrzeby, selekcjoner może też skorzystać z jego kolegów klubowych, skrzydłowego Adriana Nogowskiego i rozgrywającego Kamila Kriegera, wyspecjalizowanego ostatnio w obronie. 

Oprócz wspomnianych Malchera, Potocznego i Kondratiuka, w Portugalii na pewno nie zagra Ignacy Bąk (uszkodzona błona bębenkowa). 

Szeroka kadra Polaków na prekwalifikacje MŚ 2019:

Bramkarze: Adam Malcher (Gwardia Opole), Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze), Marcin Schodowski (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Sławomir Szmal (PGE VIVE Kielce)

Skrzydłowi:Jan Czuwara (Zagłębie Lubin), Przemysław Krajewski, Michał Daszek (obaj Orlen Wisła Płock), Adrian Nogowski (MMTS Kwidzyn), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin)

Rozgrywający:Ignacy Bąk (NMC Górnik Zabrze), Paweł GendaArkadiusz Ossowski, Kamil Krieger (obaj MMTS Kwidzyn), Wiktor Kawka (Stal Mielec), Stanisław Makowiejew (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski), Mateusz Wróbel (Wybrzeże Gdańsk), Antoni Łangowski (Gwardia Opole), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Rafał Przybylski (Fenix Toulouse), Paweł Paczkowski (Motor Zaporoże), Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke), Piotr Chrapkowski (Magdeburg)

Obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze), Kamil Syprzak (Barcelona), Patryk Walczak (Massy Essonne), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock)

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: rzut przez całe boisko i bramka. Skrót meczu Piotrkowianin - Orlen Wisła Płock

Czy Sławomir Szmal powinien ponownie zagrać w reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL