Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Luka Karabatić WP SportoweFakty / Leszek Stępień / Na zdjęciu: Luka Karabatić

ME 2018: problemy zdrowotne Luki Karabaticia, 32-letni debiutant w składzie

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Trener Didier Dinart ogłosił nazwiska 18 Francuzów, którzy pojadą na mistrzostwa Europy do Chorwacji. W tym gronie jest kontuzjowany Luka Karabatić i 32-letni żółtodziób w kadrze Raphael Caucheteux.

W trakcie Golden League - próby generalnej przed ME 2018 - Luka Karabatić uszkodził staw skokowy i jego wyjazd na turniej był wielką niewiadomą. Z identycznym urazem Francuz zmagał się już w październiku. Didier Dinart wezwał na zgrupowanie rezerwowego Benjamina Afgoura i to obrotowy Montpellier zagra w pierwszych spotkaniach w Chorwacji.

Karabatić może dołączyć do zespołu w drugiej rundzie. Selekcjoner zabiera go do Chorwacji jako 18. zawodnika i będzie mógł dokonać wymiany. W takiej samej roli na turniej pojedzie 20-letni rozgrywający Romain Lagarde.

Dinart powołał też m.in. 32-letniego Raphaela Caucheteux. Jeden z najlepszych strzelców ligi francuskiej debiutował w kadrze tydzień przed mistrzostwami i z bardzo dobrej strony pokazał się w spotkaniu z Norwegami. Zawodnik St. Raphaël Var wygrał rywalizację z 18-letnim Dylanem Nahim i będzie wspierał na lewym skrzydle doświadczonego Michaela Guigou.

Na kole - obok Cedrika Sorhaindo i Afgoura - zagra nowy nabytek PGE VIVE Kielce (od 2020 roku). Nicolas Tournat, bo o nim mowa, zrobił wielkie postępy w ciągu ostatnich miesięcy i francuscy dziennikarze przepowiadają mu świetlaną przyszłość.

 

Selekcjoner Trójkolorowych nie zaskoczył, spośród etatowych ostatnio reprezentantów nie powołał jedynie 20-letniego Yanisa Lenne z Barcelony. Jego miejsca zajął - tradycyjnie przestawiony w kadrze - Valentin Porte

Z powodu kontuzji mistrzostwa w telewizji obejrzy pokaźna grupa Francuzów. Urazu kolana nie doleczył Olivier Nyokas, w trakcie terapii zakrzepicy żył głębokich kończyny górnej jest Ludovic Fabregas. Pod koniec roku ścięgno Achillesa zerwał William Accambray, a Mathieu Grebille od dawna dochodzi do siebie po operacji. 

18-osobowa kadra Francuzów na ME 2018:

Bramkarze: Vincent Gerard (Montpellier), Cyril Dumoulin (Nantes)

Lewoskrzydłowi: Raphael Caucheteux (St. Raphaël Var), Michael Guigou (Montpellier Handball), Kentin Mahe (Flensburg)

Lewi rozgrywający: Timothey N'guessan (Barcelona)

Środkowi rozgrywający:Nicolas Claire (Nantes), Nikola Karabatić (PSG)

Prawi rozgrywający:Adrien Dipanda (St. Raphaël Var), Dika Mem (Barcelona), Nedim Remili (PSG)

Prawoskrzydłowi:Luc Abalo (PSG), Valentin Porte (Montpellier) 

Obrotowi: Cedric Sorhaindo (Barcelona), Nicolas Tournat (Nantes)

Rezerwowi:Luka Karabatić (PSG), Romain Lagarde (Nantes)

ZOBACZ WIDEO Anita Włodarczyk: Zabrakło truskawki na torcie. Kontuzja zabrała mi rekord świata

Czy Francuzi zdobędą złoto ME 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL