Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Simon Hald JensenWP SportoweFakty / Na zdjęciu: Simon Hald Jensen

Flensburg znalazł następcę Henrika Toft Hansena. Simon Hald Jepsen nowym obrotowym

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Trwa odmładzanie kadry Flensburga. Wicemistrzowie Niemiec podpisali umowę z reprezentantem Danii Simonem Haldem Jensenem. 23-latek zastąpi swojego rodaka Henrika Toft Hansena.

Toft Hansen po sezonie 2017/2018 przeniesie się do PSG. Duńczyk podpisał już umowę z mistrzami Francji i na kole Flensburga zrobił się wakat. Władze Wikingów były przygotowane na tą ewentualność. Od kilku miesięcy obserwowały Simona Halda Jensena i w końcu doprowadzili rozmowy transferowe do finalizacji. Duńczyk związał się z klubem na trzy sezony.

Zawodnik Aalborga - o fantastycznych warunkach fizycznych (203 cm, 114 kg) - jest nową nadzieją duńskiej reprezentacji. Wprawdzie już 23-letni, ale dopiero od niedawna regularnie zapraszany na zgrupowania. W kadrze rozegrał 14 spotkań.

W 2013 roku zgarnął tytuł MVP mistrzostw świata juniorów. Od tego czasu zaczął pojawiać się w składzie Aalborga. Dla swojego zespołu rzucił 415 bramek, w tym 21 w tegorocznej Lidze Mistrzów. 

- Simon to zawodnik idealnie pasujący do profilu naszego zespołu - mówił o nowym nabytku dyrektor sportowy Dierk Schmäschke. - Nie mogę się doczekać pracy z Simonem. Jest w stanie pomóc nam zarówno w obronie, jak i ataku ze względu na jego znakomite warunki fizyczne - dodał trener Maik Machulla.

ZOBACZ WIDEO: ME w piłce ręcznej bez Polaków. "W tym roku kluczowe będą prekwalifikacje MŚ"

Po transferze Halda na kole Wikingów pozostaje jedna niewiadoma. Ważne umowy mają Anders Zachariassen i Tobias Karlsson. Za kilka miesięcy przestanie obowiązywać kontrakt Jacoba Heinla i prawdopodobnie jego miejsce zajmie 20-letni Johannes Golla z Melsungen.

Oprócz Halda, na północ Niemiec trafią bramkarze Benjamin Burić i Torbjorn Bergerud oraz reprezentanci Norwegii Goran Johannessen i Magnus Jondal.

Czy Flensburg będzie silniejszy w przyszłym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL