WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: Piotr Przybecki

Piotr Przybecki: To turniej o stawkę. Spodziewaliśmy się nerwowości

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pierwszy mecz prekwalifikacji MŚ 2019 ma już za sobą. Zwycięstwo z Kosowem cieszy, ale styl pozostawia wiele do życzenia. - W drugiej połowie wyciągnęliśmy wnioski - przyznał trener Piotr Przybecki.

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

- Wysokie zwycięstwo cieszy, ale na pewno nie można być zadowolonym ze stylu. Pierwsza połowa była nerwowa. Nie za dobrze weszliśmy w mecz. Dobrą zmianę dał Adam Morawski, choć w dalszym ciągu dało się zauważyć nerwowość. Spodziewaliśmy się jej, bo zaczynamy turniej o stawkę. Nie znaliśmy też przeciwnika, który zaskoczył chociażby rzutami z podłoża - powiedział w rozmowie z ZPRP selekcjoner polskiej kadry.

W drugiej części meczu gra Biało-Czerwonych wyglądała lepiej. Nasz zespół wygrał z Kosowem różnicą jedenastu bramek. - Wyciągnęliśmy z tego wnioski, wyprowadziliśmy kontrataki i wypracowaliśmy przewagę - skomentował Piotr Przybecki.

- Dobrze, że współpracowaliśmy z Kamilem Syprzakiem, choć często był faulowany i czekałem na dwuminutowe kary. Rozmawiałem z Piotrem Chrapkowskim, że może też występować na środku rozegrania. Ma przegląd pola, potrafi współpracować i zagrozić rzutem. Będziemy z tej opcji korzystać. Dobrze, że swoje umiejętności pokazał także Arkadiusz Moryto, choć do pełni zdrowia dochodzi już Michał Daszek - dodał szkoleniowiec.

Następnym rywalem Polaków w prekwalifikacjach będzie Cypr.  - Nie analizowaliśmy jeszcze kolejnego przeciwnika. Na pewno zespół ten nie będzie nam leżał, ale musimy wyciągnąć wnioski ze spotkania z Kosowem. Od początku trzeba zagrać efektywnie i konsekwentnie - zapowiedział trener.

ZOBACZ WIDEO: ME w piłce ręcznej bez Polaków. "W tym roku kluczowe będą prekwalifikacje MŚ"


Sądzisz, że Polacy pomyślnie przejdą prekwalifikacje MŚ 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):