WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Sławomir Szmal

El. MŚ 2019: wraca Sławomir Szmal. Dwie zmiany w składzie Polaków przed Portugalią

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Szkoleniowiec Piotr Przybecki wybrał "szesnastkę" na kluczowy mecz prekwalifikacji MŚ 2019. W składzie na bój z Portugalią znalazło się miejsce dla Sławomira Szmala.

Przed Polską najważniejsze spotkanie w Povoa de Varzim. Trener Piotr Przybecki podczas meczu z Portugalią będzie mieć do dyspozycji trzech bramkarzy. Niewykluczone, że w ostatnim starciu turnieju drużynie Biało-Czerwonych pomoże na parkiecie legendarny Sławomir Szmal.

Do rotacji doszło także na pozycji obrotowego. Kosztem Marka Daćki w składzie pojawił się Kamil Syprzak, i to on będzie zapewne pierwszym wyborem selekcjonera.

Na liście ogłoszonej przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce brakuje Pawła Paczkowskiego. Zawodnik w meczu z Kosowem nadciągnął pachwinę. Spekuluje się, że wpływ na uraz gracza Motoru Zaporoże mógł mieć nietypowy parkiet, do którego ekipy z Europy nie są przystosowane.

Jak już wspominaliśmy, jedynym zdrowym i nominalnym prawym rozgrywającym pozostaje Rafał Przybylski. Podczas rywalizacji zmienić go może praworęczny Kamil Krieger. O jakość na środku zadbają natomiast Łukasz Gierak oraz Piotr Chrapkowski.

Prekwalifikacje MŚ 2019:

Portugalia - Polska / 14.01.2018, godz. 19:00

Polska: Wyszomirski, Morawski, Szmal - Krajewski, Nogowski, T. Gębala, Genda, Chrapkowski, Gierak, Przybylski, Krieger, Moryto, Daszek, M. Gębala, Syprzak, Walczak

ZOBACZ WIDEO Legia przegrała z Barceloną - zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 2]

Czy Sławomir Szmal powinien zagrać w pierwszym składzie reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL