Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Reprezentacja BiałorusiGetty Images / Grimm/Bongarts / Reprezentacja Białorusi

ME 2018: Sergiej Szyłowicz zawieszony na dwa mecze

Aneta Szypnicka
Aneta Szypnicka
Znany z występów na polskich parkietach, były zawodnik Pogoni Szczecin, Siergiej Szyłowicz nie zagra do końca fazy zasadniczej mistrzostw Europy w Chorwacji. Gracz został zawieszony na dwa mecze.

Kara dla reprezentanta Białorusi jest efektem jego zachowania w spotkaniu przeciwko gospodarzom turnieju. Szyłowicz pod koniec 48. minuty meczu sfaulował Lukę Cindricia przy użyciu łokcia. Sędziowie do przeanalizowania ataku użyli wideoweryfikacji, a następnie pokazali szczypiorniście czerwoną kartkę. 

Faul miał jednak dalsze konsekwencje - Komisja Dyscyplinarna Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej postanowiła zawiesić zawodnika na dwa kolejne pojedynki, co oznacza, że 22 stycznia nie wystąpi on przeciwko Szwedom, a 24 nie zagra w starciu z Serbami. 

W uzasadnieniu decyzji napisano, że zachowanie Szyłowicza było niesportowe. Stwierdzono także, że było umyślne, lekkomyślne i złośliwe i nie może być tolerowane. 

Dla zawodnika to raczej koniec turnieju. Białorusini mają bowiem iluzoryczne szanse na zajęcie trzeciego miejsca w grupie i grę w spotkaniu o piąte miejsce.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: pięknie, pięknie, pięknie! Festiwal goli w Gdańsku

Czy Białorusini pokonają Szwedów i Serbów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL