Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Damian Filipowski / Rune Dahmke

ME 2018: zmiana w składzie Niemców

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Selekcjoner kadry Niemiec, Christian Prokop, zdecydował się dokonać zmiany w składzie swojego zespołu podczas trwających w Chorwacji mistrzostw Europy. W miejsce lewego rozgrywającego Maximiliana Janke został powołany lewoskrzydłowy Rune Dahmke.

Janke dotychczas nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności na ME 2018. Był zmiennikiem Paula Druxa i Juliusa Kuehna, a łącznie spędził na boisku niespełna 12 minut, nie rzucając żadnej bramki.

W związku z tym, trener Prokop postanowił wycofać z zestawienia niemieckiej drużyny Maximiliana Janke i dać szansę Dahmke, który ma być wsparciem dla Uwe Gensheimera.

Zawodnik Paris Saint-Germain HB był do tej pory jedynym lewoskrzydłowym w szeregach Niemców i eksploatowano go do granic możliwości. Dlatego Rune Dahmke z THW Kiel, złoty medalista Euro z 2016 roku, ma wspomóc doświadczonego zawodnika obrońców mistrzowskiego tytułu. 

W swoim najbliższym spotkaniu czempionatu Starego Kontynentu Niemcy zagrają w niedzielę (21 stycznia 2018 r.) z Danią o godzinie 18:15.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: pięknie, pięknie, pięknie! Festiwal goli w Gdańsku

Czy Niemcy obronią tytuł mistrza Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL