Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Romana Roszak, rozgrywająca Energi AZS-u KoszalinMateriały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Romana Roszak, rozgrywająca Energi AZS-u Koszalin

Puchar Polski: Energa AZS w ćwierćfinale

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Nie było niespodzianki w meczu SPR Sośnica Gliwice - Energa AZS Koszalin. Drużyna z PGNiG Superligi już w I połowie wyszła na dwunastobramkowe prowadzenie, by ostatecznie zwyciężyć 38:20. To koszalinianki zagrają w 1/4 finału Pucharu Polski.

SPR Sośnica Gliwice w rozgrywkach I ligi kobiet prezentuje się bardzo dobrze i po 10. kolejce plasuje się na drugim miejscu, jednak rywalizacja z drużyną z PGNiG Superligi to zupełnie co innego. Już w ciągu pięciu minut Energa AZS zdobyła pięć bramek i po rzucie Pauli Mazurek było 1:5.

Później, w dużej mierze dzięki dobrej postawie Aleksandry Abramowicz, Sośnica trzymała wynik. Nie było jednak mowy o tym, by drużyna z Górnego Śląska zagroziła Enerdze AZS. Od stanu 5:9, znowu koszalinianki zaczęły śrubować rezultat. I połowa zakończyła się wynikiem 9:21 - ustaliła go Romana Roszak rzutem karnym w ostatniej minucie.

Po zmianie stron niespodziewanie bardzo dobrze grały zawodniczki, które prowadzi trener Maciej Haupa. Dobrze prezentowała się Karolina Golec, a po rzucie Katsiariny Platniskajej, po dziewięciu minutach drugiej połowy, było już tylko 17:23! Jak się jednak okazało, było to wszystko, na co stać zawodniczki z Gliwic.

Do końca meczu, przez 21 minut Sośnica zdobyła tylko trzy bramki, a Energa AZS bardzo szybko budowała swoją przewagę, rzucając m.in. osiem bramek z rzędu. Ostatecznie drużyna z PGNiG Superligi wygrała 38:20 i awansowała do 1/4 Pucharu Polski.

SPR Sośnica Gliwice - Energa AZS Koszalin 20:38 (9:21)

SPR Sośnica: Zizulewska, Wróbel, Matter - Abramowicz 8, Golec 6, Kowalczyk 2, Platnickaja 2, Krzymińska 1, Olejarczyk 1 oraz Walentyńska, Walus, Frątczak, Korbel, Kuźnik.
Karne: 1/2.
Kary: 6 min. (Abramowicz 6 min. - cz.k.).

Energa AZS: Sach, Łoś - Roszak 9, Michałów 7, Mazurek 6, Budnicka 5, Grobelska 3, Protsenko 3, Domaros 2, Rycharska 2, Urbaniak 1 oraz Kaczanowska, Tracz.
Karne: 3/4.
Kary: 4 min. (Mazurek, Roszak - po 2 min.).

Sędziowie: Lesik, Lidacka (Kraków).
Delegat ZPRP: Paweł Musialik (Bytom).

ZOBACZ WIDEO Witold Bańka: To sygnał dla związków sportowych

Czy Energa AZS Koszalin zdobędzie Puchar Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Wielbuond Zgłoś
  Jakim prawem związek puszcza te beztalencia krakowskie. Te dwie dziewczynki, zwane siostrami ksero powinny grzecznie złożyć gwizdki. Jak w tak prostym meczu można popełnić tyle
  Czytaj całość
  błędów. Jak można dawać dwójki za nic, a nie karać, gdy jedna zawodniczka podczas wyskoku jest ewidentnie pchana wyprostowanymi rękami w locie. Jak można pomagać Koszalinowi przy plus 15, żeby w drugiej połowie ewidentnie Koszalin krzywdzić.Panie Gutkowskie apeluję, nie przynoście wstydu Polsce, nie jedźcie na EHF, bo będzie wstyd na całą Europę. Apeluję, oddajcie gwizdki. Zróbcie nam tę przysługę, bo to co prezentujecie, to jest poniżej krytyki. To właśnie takie beztalencia jak Wy czy para Fabryczny/Rawicki my mamy pożywkę i argumenty, że sędziowanie w Polsce to dno!!! Wczoraj bliźniaczki poszalały w Piotrkowie a dziś w Gliwicach. Możecie mnie hejtować, oczerniać ale ja wam nie odpuszczę. A już trzecia kara dwuminutowa dla Abramowicz to jest poniżej żenującego poziomu, jaki prezentujecie. Serio...nie pozdrawiam tej pary sprzedawców wrażeń.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL