Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski piłkarek ręcznych Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: reprezentacja Polski piłkarek ręcznych

Leszek Krowicki powołał kadrę Biało-Czerwonych. Tylko jedna "stranieri" w składzie

Daniel Kordulski
Daniel Kordulski
Selekcjoner Leszek Krowicki wybrał 18-osobową kadrę Polski na konsultację szkoleniową, która rozpocznie się 18 lutego w Pruszkowie. W tym gronie jest tylko jedna zawodniczka grająca zagranicą, Bogna Sobiech.

Oprócz Sobiech - skrzydłowej niemieckiego HSG Bensheim/Auerbach Flames - w zgrupowaniu wezmą udział tylko zawodniczki z PGNiG Superligi.

Większych zaskoczeń nie ma. Chyba, że ktoś uzna za takie powołanie dla bramkarki Natalii Krupy. Nie jest to jednak debiutantka w Biało-Czerwonej reprezentacji. W 2014 roku była już w orbicie zainteresowań ówczesnego trenera Kima Rasmussena. Duńczyk powołał wówczas 17-latkę na konsultację szkoleniową z kadrą seniorek. Wcześniej Krupa przeszła wszystkie szczeble reprezentacyjne począwszy od kadry juniorskiej.

Z polskich zawodniczek do udziału w zgrupowaniu zaproszono Aleksandrę Rosiak z Perły Lublin, która wypadła z 18-osobowej kadry przed mistrzostwami świata w Niemczech. Identyczna była sytuacja powołanej na pruszkowskie zgrupowanie Weroniki Kordowieckiej (GTPR Gdynia). Kolejna z gdyńskiej kolonii, Aneta Łabuda znalazła się tym razem wśród rezerwowych.

18-osobowa kadra Polski na zgrupowanie w Pruszkowie (18.02-21.02):

Bramkarki: Weronika Gawlik (MKS Perła Lublin), Natalia Krupa (Pogoń Szczecin), Weronika Kordowiecka (GTPR Gdynia)

Rozgrywające:
Kinga Achruk (MKS Perła Lublin), Aleksandra Rosiak (MKS Perła Lublin), Joanna Kozłowska (GTPR Gdynia), Sylwia Lisewska (Kram Start Elbląg), Monika Michałów (Energa AZS Koszalin), Romana Roszak (Energa AZS Koszalin), Kochaniak Karolina (SPR Pogoń Szczecin[/color]), Aleksandra Zych (GTPR Gdynia)

Skrzydłowe:
Adrianna Górna (Metraco Zagłębie Lubin), Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin), Katarzyna Janiszewska (GTPR Gdynia), Bogna Sobiech (HSG Bensheim/Auerbach Flames - Niemcy), Daria Zawistowska (Pogoń Szczecin)

Obrotowe:
Joanna Drabik (MKS Perła Lublin), Joanna Szarawaga (GTPR Gdynia)

Zawodniczki rezerwowe:
Królikowska Patrycja (SPR Pogoń Szczecin)
Noga Patrycja (SPR Pogoń Szczecin)
Łabuda Aneta (GTPR Gdynia)

ZOBACZ WIDEO: Napoli ciągle liderem. Mertens z efektownym golem. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy powołanie Bogny Sobiech jest zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL