Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz GębalaWP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Tomasz Gębala

Transfer na linii Płock - Kielce? Tomasz Gębala może trafić do PGE VIVE!

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Tomasz Gębala na celowniku PGE VIVE Kielce. Rozgrywający Orlenu Wisły Płock i reprezentacji Polski miałby zmienić klub w 2019 r., czyli po wygaśnięciu umowy z Nafciarzami.

Od kilku miesięcy pojawiają się pogłoski, że PGE VIVE Kielce widzi Tomasza Gębalę w swoim składzie. W ostatnich dniach plotki przybrały na sile. Niezależnie od informacji opublikowanych w "Gazecie Wyborczej Kielce", WP SportoweFakty udało się ustalić, że mistrzowie Polski są zainteresowani reprezentantem Biało-Czerwonych. 

To o tyle zaskakująca informacja, że VIVE zakontraktowało już kilku lewych rozgrywających, szykuje też kolejny transfer Władisława Kulesza. W sezonie 2019/2020 na tej pozycji będzie zatem mogło występować aż pięciu zawodników - Michał Jurecki, Marko Mamić, Daniel Dujszebajew, Szymon Sićko i Kulesz. Szóstym byłby Gębala, a decyzji o zakończeniu kariery nie ogłosił jeszcze Karol Bielecki (koniec kontraktu w czerwcu 2019 r.).

Po dokładniejszej analizie okazuje się, że dla Gębali może znaleźć się miejsce. Sićko gra bardzo mało na wypożyczeniu w niemieckim Huettenberg, według koncepcji Tałanta Dujszebajewa Marko Mamić jest głównie obrońcą, nowej propozycji nie dostanie raczej Bielecki. Z wypożyczenia do Celje wróci natomiast Daniel Dujszebajew, ale młodszy z braci poradzi sobie także na środku. Gębala mógłby być zatem trzecim wyborem w ataku, po Jureckim i Kuleszu. 

Transfery na linii Płock - Kielce należą do rzadkości. Ostatnio tą drogą podążyli Mariusz Jurkiewicz, Marin Sego i Paweł Paczkowski.

Umowa Gębali z Orlenem Wisłą Płock wygasa w czerwcu 2019 r. Jeśli stronom udałoby się dojść do porozumienia, to Nafciarze zostaliby bez zakontraktowanych lewych rozgrywających na sezon 2019/2020. Do Veszprem odejdzie Dan-Emil Racotea, nie wiadomo, jaki los czeka Nemanję Obradovicia, decyzję o przedwczesnym rozstaniu podjął już Gilberto Duarte.

ZOBACZ WIDEO Imponująca oprawa finału IEM Katowice 2018

Czy Tomasz Gębala powinien trafić do PGE VIVE?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (21):

 • BenedyktKuca Zgłoś
  W pakiecie ze Sraksim 102 wyślijcie ich obu na księżyc
  • jerseyus Zgłoś
   Do Kielc powinni przychodzić przede wszystkim zawodnicy wszechstronni, żeby nie trzeba było robić tylu zmian. Transfery na koło (Karaliok i Tournat) ok, bo obaj biegają od bramki do
   Czytaj całość
   bramki, a nie jak Julen - sprintem do ławki. Logicznym wyborem na lewym rozegraniu są Jurecki i Mamić, bo obaj mogą grać i w obronie i w ataku, choć robienie z Marko środkowego obrońcy na siłę jest moim zdaniem błędem. To jest super obrońca na dwójce. Poza tym ciągnie go do przodu i coś czuję, że jeśli będzie ustawiany głównie w obronie to szybko mu się to znudzi. Śmieszy mnie kiedy niektórzy piszą, że w Kielcach wszyscy muszą podporządkować się żelaznej taktyce trenera, bo liczy się zespół. Zgoda, ale czy dobry trener to czasem nie taki, który potrafi wyciągnąć z każdego zawodnika to co najlepsze zamiast tłumić wszelkie objawy indywidualizmu? W związku z tym wszystkim byłbym delikatnie mówiąc zniesmaczony transferem Gębali - zawodnika jednowymiarowego, ze złymi nawykami, który nawet w tym swoim wymiarze cofa się w rozwoju. I żeby była jasność - byłbym zniesmaczony, ale nie przesadnie zdziwiony. W ostatnich latach były już w Kielcach transfery, w które ciężko było uwierzyć, więc jeden więcej nie zrobiłby różnicy.
   • azazel44 Zgłoś
    to drewno potrzebne u Nas jak głuchemu walkman
    Wszystkie komentarze (21)

    Komentarze (21)

     Wszystkie komentarze (21)
     PRZEJDŹ NA WP.PL