Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arkadiusz Moryto w akcji rzutowejNewspix / TADEUSZ SKWIOT / Arkadiusz Moryto w akcji rzutowej

Poznaliśmy gospodarza meczu kadry. Szczypiorniści wracają do Katowic

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Szczypiorniści zawitają do katowickiego Spodka. Polacy na początku kwietnia zmierzą się z rewelacją mistrzostw Europy 2018, Czechami. Będzie to pierwszy sparing kadrowiczów od czasu przegranych prekwalifikacji MŚ 2019.

Przeciwnik był znany od dawna, podobnie format sprawdzianu (dwumecz). Otwartą kwestią pozostawał wybór gospodarza, najlepiej miasta leżącego nieopodal czeskiej granicy, bowiem u naszych południowych sąsiadów odbędzie się drugie spotkanie. 

Związek postawił na Katowice. Biało-Czerwoni wrócą do Spodka po niemal dwóch latach. W czerwcu 2016 roku mierzyli się tam z Holendrami w kwalifikacjach MŚ 2017. Spotkanie z Czechami zaplanowano 5 kwietnia (godz. 19.00), rewanż dwa dni później na parkiecie rywali. 

Polscy szczypiorniści rozegrają pierwszy mecz od czasu feralnych prekwalifikacji MŚ 2019. Po remisie z Portugalią stracili szanse na awans do kolejnej rundy eliminacji. 

W czerwcu Biało-Czerwoni prawdopodobnie zmierzą się w sparingu z Hiszpanami. W tym czasie większość europejskich drużyn będzie rywalizować o mistrzostwa świata.

ZOBACZ WIDEO Polscy 400-metrowcy wciąż nie wierzą w rekord świata. "Cały czas jesteśmy w szoku" (WIDEO)

Czy Polacy pokonają Czechów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL