WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / PAP/Piotr Polak / Na zdjęciu: Bogdan Wenta

Bogdan Wenta wróci do Kielc. Chce zostać prezydentem miasta

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Europoseł Platformy Obywatelskiej Bogdan Wenta swoją przyszłość wiąże z Kielcami. Były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej w wyborach samorządowych będzie kandydował na urząd prezydenta tego miasta.

Prezes Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie idzie po władze nie tylko w mieście, ale i w powiecie. Jego ugrupowanie ma wystawić listy do rady miasta, powiatu i gminy. Pod koniec kwietnia odbędzie się zjazd stowarzyszenia Bogdana Wenty, na którym przedstawiony zostanie program na najbliższe wybory samorządowe.

Jednym z celów Wenty jest zatrzymanie młodych w Kielcach. - Młodzież wyjeżdża za lepsza pracą i trzeba to zmienić. Dlatego będziemy się starać przyciągnąć jak najwięcej przedsiębiorców do Kielc, którzy sprawią, że będą miejsca pracy - cytuje byłego selekcjonera reprezentacji Polski serwis echodnia.eu.

Według informacji tego portalu, Wenta może liczyć na poparcie prezesa Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Schetyny. Dokładna data wyborów samorządowych nie jest jeszcze znana. Pewne jest, że odbędą się w październiku lub listopadzie. 

Wenta to były selekcjoner reprezentacji Polski i trener Vive Kielce. Z kadrą wywalczył srebrny i brązowy medal mistrzostw świata. W 2014 roku zrezygnował z pracy w kieleckim klubie i zaangażował się w działalność polityczną.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: zjawiskowa Michell Lewin. Aż chce się ćwiczyć

Czy Bogdan Wenta ma szansę, by zostać prezydentem Kielc?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (16):

    Pokaż więcej komentarzy (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL