Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bogdan WentaPAP / PAP/Piotr Polak / Na zdjęciu: Bogdan Wenta

Bogdan Wenta wróci do Kielc. Chce zostać prezydentem miasta

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Europoseł Platformy Obywatelskiej Bogdan Wenta swoją przyszłość wiąże z Kielcami. Były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej w wyborach samorządowych będzie kandydował na urząd prezydenta tego miasta.

Prezes Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie idzie po władze nie tylko w mieście, ale i w powiecie. Jego ugrupowanie ma wystawić listy do rady miasta, powiatu i gminy. Pod koniec kwietnia odbędzie się zjazd stowarzyszenia Bogdana Wenty, na którym przedstawiony zostanie program na najbliższe wybory samorządowe.

Jednym z celów Wenty jest zatrzymanie młodych w Kielcach. - Młodzież wyjeżdża za lepsza pracą i trzeba to zmienić. Dlatego będziemy się starać przyciągnąć jak najwięcej przedsiębiorców do Kielc, którzy sprawią, że będą miejsca pracy - cytuje byłego selekcjonera reprezentacji Polski serwis echodnia.eu.

Według informacji tego portalu, Wenta może liczyć na poparcie prezesa Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Schetyny. Dokładna data wyborów samorządowych nie jest jeszcze znana. Pewne jest, że odbędą się w październiku lub listopadzie. 

Wenta to były selekcjoner reprezentacji Polski i trener Vive Kielce. Z kadrą wywalczył srebrny i brązowy medal mistrzostw świata. W 2014 roku zrezygnował z pracy w kieleckim klubie i zaangażował się w działalność polityczną.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: zjawiskowa Michell Lewin. Aż chce się ćwiczyć

Czy Bogdan Wenta ma szansę, by zostać prezydentem Kielc?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (16):

 • Hander Zgłoś
  Dla pisowców głosowanie dla dobra Polski to głosowanie przeciw PiS... Ale już głosowanie ich przeciwko Polsce, to patriotyzm... tyle macie wspólnego z patriotyzmem, co Łupaszka z
  Czytaj całość
  męstwem...
  • marze Zgłoś
   Oczom nie wierzę. Wenta, typowy obraz karierowicza /teraz politycznego/. Nie tak dawno agitował aby jak najwięcej polskich piłkarzy ręcznych wyjeżdżało za granicę bo tylko tak mogą
   Czytaj całość
   coś osiągnąć a teraz zmienia front i agituje w przeciwna stronę aby przeciętni kielczanie nie wyjeżdżali w poszukiwaniu lepszej pracy na zachodzie. Klasyczny populizm. Może kogoś na to nabierze bo mnie nie.
   • NAMOR Zgłoś
    Grabaż polskiej piłki ręcznej.Jechał na gwiazdach .Nie wprowadzał młodych.Kolesie z jego korporacji partyjnej rozwalili kraj a on piłkę reprezentacyjną.Głosuje przeciw własnemu
    Czytaj całość
    krajowi w EP.Niech bierze emeryturę z EP.I grzeje nogi w ciepłym piasku.
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL