WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Adrianna Górna, skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin

Kontroświadczenie Metraco Zagłębia Lubin w sprawie meczu z MKS-em Perłą Lublin

Daniel Kordulski
Daniel Kordulski
Zagłębie Lubin wygrało w sobotę, po serii rzutów karnych, z MKS-em Perłą Lublin 22:22 k. 10:9. Drużyna ze wschodniej Polski wydała oświadczenie wskazujące na złamanie przepisów gry podczas tego meczu. Miedziowy klub też zabrał głos w tej materii.

Przypomnijmy, że zdaniem lubelskiego klubu, w decydującej części potyczki miało dojść do złamania przepisów, czego nie zauważył ani duet sędziowski ani obserwator z ramienia ZPRP. Żadna adnotacja nie została zapisana w meczowym protokole. Problem dotyczył wykonywania "siódemek" przez zawodniczki gospodyń, które w danym momencie nie były do tego uprawnione przez regulamin rozgrywek.

Początek oświadczenia wydanego we wtorek przez klub z Dolnego Śląska jest niemal identyczny, jak tego, które dzień wcześniej ogłosił MKS Perła.

MKS Zagłębie Lubin S.A. jest i był Klubem, który wyznaczał i wyznacza standardy zachowań w PGNiG Superlidze. Chcieliśmy i chcemy uczciwej, sportowej rywalizacji także w meczach, których wynik może być kluczowy dla losów całego sezonu


W dalszych akapitach władze Zagłębia wyjaśniają:

1) Mecz, który odbył się w dniu 10.03.2018 r pomiędzy Metraco Zagłębiem Lubin a MKS Perłą Lublin stał na dobrym poziomie sportowym, rozgrywany był w świetniej atmosferze i dostarczył wszystkim wielu niesamowitych emocji, godnych czołowych drużyn PGNiG Superligi.

2) Wszystkie zawodniczki, które rzucały rzuty karne w meczu Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin były wyznaczone do rzucania za pełną aprobatą sędziów i delegata tego spotkania, a w protokole pomeczowym nie ma żadnej adnotacji o naruszeniu przepisów w tej mierze.

3) Wyrażamy olbrzymią radość, że MKS Perła Lublin postanowiła wyznaczać stosowne standardy zachowań w PGNiG Superlidze. Chcielibyśmy przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno jeden z Klubów zdobył Mistrzostwo Polski z naruszeniem przepisów dotyczących gry w piłkę ręczną, występując w rozgrywkach bez wymaganej licencji. Wszystkie spotkania z udziałem tego Klubu powinny być zweryfikowane jako walkower dla drużyn przeciwnych, jednak zwyciężył wówczas duch sportu i drużyny ligowe uszanowały wynik sportowy, który padł na parkiecie i tytuł Mistrza Polski powędrował do tej drużyny.

4) Zgadzamy się ze stanowiskiem Klubu MKS Perła Lublin, ażeby nie wzmagać animozji w odwiecznej walce o Mistrzostwo Polski na linii Lubin-Lublin i apelujemy tak jak nasz adwersarz do władz związkowych o uszanowanie woli dwóch Klubów i pozostawienie w mocy wyniku, który padł w sportowej rywalizacji. Decyzja o powtórzeniu meczu lub powtórzeniu serii rzutów karnych, czego nie można wykluczyć, wobec powyższego stanowiska, mijałaby się z celem.


Niech wygrywa sport!

Zarząd MKS Zagłębie Lubin S.A.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: żona dla Australijczyka. Jej zdjęcia zapierają dech

Czy wynik sobotniego meczu Metraco Zagłębie - MKS Perła Lublin powinen być utrzymany w mocy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (45):

    Pokaż więcej komentarzy (42)