Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: zawodniczki Korony Handball Kielce

Nadchodzą zmiany. Paweł Tetelewski ma poprowadzić Koronę Handball Kielce

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Tomasz Popowicz w sezonie 2018/2019 nie będzie już trenerem Korony Handball Kielce. Po zakończeniu rozgrywek na ławce trenerskiej ma go zastąpić bardzo ceniony w środowisku piłki ręcznej Paweł Tetelewski.

Jak podaje "Echo Dnia", świętokrzyski klub nie przedłuży z Tomaszem Popowiczem wygasającej umowy i zakontraktuje w jego miejsce doświadczonego szkoleniowca. Decyzją działaczy w drużynie z Kielc zabraknie także dwóch zawodniczek - Katarzyny Piecaby i Karoliny Wałcerz.

- Rzeczywiście, Tomasz Popowicz będzie prowadził nasz zespół seniorek tylko do końca sezonu, ale będzie pracował w klubie w innym charakterze, z młodzieżą. To człowiek z wielką pasją do piłki ręcznej, zagospodarujemy ją - komentuje Krzysztof Demko. Wiceprezes Korony Handball informuje także o odejściach wspomnianych szczypiornistek. - Jedna grała mało, druga wcale - argumentuje.

Nowym szkoleniowcem Korony Handball ma być ceniony Paweł Tetelewski, który po mistrzowskim sezonie 2016/2017 opuścił Vistal Gdynia i wrócił do Kielc trenować rezerwy PGE VIVE. Wiadomość o transferze nie jest jeszcze oficjalna. - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - mówi enigmatycznie Krzysztof Demko.

Paweł Tetelewski znany jest ze znakomitego podejścia do młodzieży. W Trójmieście, a także w nieistniejącym już KSS Kielce, wiele zawodniczek poczyniło pod jego wodzą ogromne postępy. W składzie świętokrzyskiej drużyny ciekawych, młodych i utalentowanych szczypiornistek nie brakuje, ale rezultaty osiągane przez zespół jak na razie zadowalające jednak nie są. Beniaminek zajmuje obecnie ostatnie miejsce w PGNiG Superlidze Kobiet i broni się przed spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: pan profesor Sławomir Szmal. Azoty Puławy bez szans w starciu z PGE Vive Kielce

Sądzisz, że Paweł Tetelewski pomoże Koronie Handball osiągać lepsze rezultaty w PGNiG Superlidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL