WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: Grzegorz Sobut

Piotrkowianin szuka rozgrywającego. Grzegorz Sobut może wrócić do Superligi

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Były król strzelców PGNiG Superligi Grzegorz Sobut blisko przenosin do Piotrkowa Trybunalskiego - dowiedziały się WP SportoweFakty. Zawodnik nie potwierdza tych informacji, ale najprawdopodobniej po rocznej nieobecności wróci do PGNiG Superligi.

Przed poprzednimi rozgrywkami Sobut rozstał się z Chrobrym Głogów i doszedł do porozumienia z pierwszoligowym KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski, trenowanym przez Mariusza Jurasika. Od początku rozgrywek 35-latek plasuje się w czołówce strzelców, choć jego zespół zajmuje miejsce w środku stawki. W 21 spotkaniach rzucił 128 bramek i zajmuje aktualnie czwartą lokatę. 

Zawodnikiem zainteresował się Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, który po odejściu Stanisława Makowiejewa do Głogowa szuka uniwersalnego rozgrywającego. Sobut może występować jako lewy bądź środkowy rozgrywający i jest poważnym kandydatem do transferu. 

35-latek zadebiutował w Superlidze w 2006 roku jako zawodnik Stali Mielec. Z tym klubem odnosił największe sukcesy, grał tam do początku sezonu 2015/2016. W 2011 roku został królem strzelców rozgrywek, rok później zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. W 2015 roku na dwa sezony przeniósł się do Chrobrego Głogów. 

Jeżeli Sobut wróci do Superligi, to będzie miał szansę, by wejść do elitarnego klubu "1000". Na najwyższym poziomie rzucił do tej pory 935 goli.

KSZO może stracić jeszcze jednego zawodnika na rzecz Piotrkowianina. Na wypożyczeniu w Ostrowcu Św. przebywa skrzydłowy Krystian Wędrak.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Sensacja w Piotrkowie Trybunalskim. Chrobry Głogów zatrzymany

Czy Grzegorz Sobut powinien wrócić do PGNiG Superligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL