Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek Marciniak WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Marek Marciniak

Zagłębie Lubin z nowym prawoskrzydłowym. Marek Marciniak dołączy do zespołu

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
22-letni Marek Marciniak od sezonu 2018/2019 będzie zawodnikiem Zagłębia Lubin. Skrzydłowy Wybrzeża Gdańsk razem z Krystianem Bondziorem zastąpią Arkadiusza Morytę, który odejdzie wkrótce do PGE VIVE Kielce.

Marciniak rozgrywa swój pierwszy sezon w PGNiG Superlidze. Latem związał się z Wybrzeżem Gdańsk, na debiut czekał jednak kilka miesięcy. Przeszedł bowiem operację stopy, długo wracał do sprawności i na parkiecie pojawił się dopiero w lutym. Od tego czasu zagrał sześć spotkań, rzucił 12 bramek. Miejsce na jego pozycji przeważnie zajmuje Wojciech Prymlewicz.

Marciniak całą karierę związany jest z Pomorzem. Grał w drużynie juniorów starszych Wybrzeża Gdańsk, potem na rok przeniósł się do pierwszoligowego SPR GKS Żukowo, gdzie dostawał dużo szans, był drugim najlepszym strzelcem zespołu (85 goli).

Wprawdzie Miedziowi mają na prawym skrzydle bardzo utalentowanego Krystiana Bondziora, ale 18-latek zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra jeszcze przez kilka miesięcy. - Chcemy, żeby bez pośpiechu leczył kontuzję, dlatego zakontraktujemy jeszcze jednego zawodnika - mówił prezes Witold Kulesza kilka tygodni temu. 

Przed duetem skrzydłowych nie lada wyzwanie - będą próbowali zastąpić na prawej stronie Arkadiusza Morytę. Nowo mianowany król strzelców Superligi po sezonie przeniesie się do PGE VIVE Kielce.

W Lubinie rozwiano właściwie wszystkie wątpliwości, jedynie za kilka dni klub ogłosi nazwisko prawego rozgrywającego. Na pewno odejdą Moryto, Anderson Mollino i Dawid Przysiek. Zagłębie ponownie postawiło na Patryka Małeckiego i Jakuba Skrzyniarza w bramce, na kole wystąpią ligowy wyjadacz Michał StankiewiczTomasz Pietruszko oraz Dawid Dawydzik. Rozegranie uzupełnią Maciej Tokaj, Jakub Moryń i Mikołaj Kupiec, pozostaną Paweł Dudkowski i Mikołaj Szymyślik. Bez zmian na lewym skrzydle - zagrają tam Łukasz Kużdeba i wychowanek Marcel Sroczyk. Wolną rękę dostał Stanisław Gębala.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Sensacja w Piotrkowie Trybunalskim. Chrobry Głogów zatrzymany

Czy popierasz politykę transferową Zagłębia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL