Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil NetzWP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Kamil Netz

MMTS doczekał się prawego rozgrywającego. Kamil Netz w Kwidzynie

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
MMTS Kwidzyn znalazł zawodnika na newralgiczną pozycję prawego rozgrywającego. Od nowego sezonu do zespołu dołączy Kamil Netz z Mebli Wójcik Elbląg.

Od początku roku MMTS pozostawał bez mańkuta na prawym rozegraniu. W listopadzie do Górnika Zabrze odszedł Ignacy Bąk, od początku stycznia w Enerdze MKS Kalisz gra Marek Szpera. Znalezienie nowego zawodnika na tę pozycję było priorytetem dla władz klubu. 

Najwięcej mówiło się (i nadal mówi) o powrocie Roberta Orzechowskiego. MMTS prowadzi jeszcze rozmowy z byłym reprezentantem Polski. Na razie poinformował, że zakontraktował innego prawego rozgrywającego, Kamila Netza z Mebli Wójcik Elbląg. 

21-latek od kilku miesięcy był obserwowany przez MMTS, pytała też o niego Stal Mielec. Sytuację skomplikowała poważna kontuzja kolana, której Netz doznał w marcu. Prezes Agnieszka Laskowska początkowo mówiła, że temat jego transferu jest zamknięty, ale ostatecznie klub zdecydował się pozyskać Netza, biorąc pod uwagę, że przez najbliższe miesiące nie pojawi się na parkiecie. Zawodnik podpisał trzyletnią umowę.

Do niedawna prawy rozgrywający regularnie występował w reprezentacjach młodzieżowych. W latach 2014-2016 był wypożyczony z MKS-u Brodnica do wówczas pierwszoligowych Mebli Wójcik Elbląg. Razem z kolegami świętował awans do PGNiG Superligi, ale na najwyższym poziomie zagrał dopiero rok później. W sezonie 2016/2017 pauzował z powodu zerwania więzadeł krzyżowych. W bieżących rozgrywkach spisywał się nieźle, będąc zmiennikiem Piotra Adamczaka rzucił 54 bramki w 23 meczach.

ZOBACZ WIDEO Brentford grało do końca. Niespodzianka w Londynie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy MMTS powinien pozyskać Roberta Orzechowskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL