WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Robert Orzechowski

Oficjalnie: Robert Orzechowski w MMTS-ie Kwidzyn

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Potwierdziły się doniesienia portalu WP SportoweFakty. Robert Orzechowski wraca do Kwidzyna. Były reprezentant Polski podpisał dwuletni kontrakt z MMTS-em.

Orzechowskiemu wygasa umowa w Puławach. Na nowy kontrakt właściwie nie miał szans, bo grał rzadko, pierwotnie przez kontuzje, potem przegrywał rywalizację na prawym rozegraniu i skrzydle. 28-latek może odbudować formę w Kwidzynie, w którym kiedyś występował z powodzeniem. MMTS bardzo potrzebował prawego rozgrywającego, bo w trakcie bieżących rozgrywek odeszli jedyni mańkuci w drugiej linii - Marek Szpera i Ignacy Bąk.

Klub z Kwidzyna potwierdził wcześniej pozyskanie Kamila Netza z Mebli Wójcik Elbląg, ale to Orzechowski będzie pierwszym wyborem na prawej stronie. Były reprezentant Polski podpisał dwuletnią umowę i wróci do MMTS-u po pięciu latach.

Dzięki występom na Pomorzu, otrzymał pierwsze powołanie do kadry, przez kilka sezonów był najlepszym strzelcem zespołu, zajmował miejsca w ścisłej czołówce ligowych snajperów. Z Kwidzyna odszedł w 2013 roku, dwa lata spędził w Zabrzu, a po tym czasie podpisał trzyletnią umowę w Puławach.

Do niedawna Orzechowski regularnie pojawiał się na zgrupowaniach kadry. Pojechał na ME 2012 i 2014, nieźle spisał się na MŚ 2013 (18 bramek), był członkiem "brązowej" drużyny z MŚ 2015 (9 meczów). Z reprezentacji wypadł po ME 2016.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: ambasadorka mundialu znów rozpala męskie zmysły

Czy Robert Orzechowski odbuduje formę w Kwidzynie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (17):

    Pokaż więcej komentarzy (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL