WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: Mateusz Jankowski w walce z Sime Iviciem i Danem-Emilem Racotea

Lodowaty prysznic. Pierwsza taka wpadka Orlenu Wisły od dawna

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Od 2011 roku Orlen Wisła Płock nie przegrała ani jednego spotkania w półfinale PGNiG Superligi. Aż do 15 maja 2018 roku. Gwardia Opole przerwała passę wicemistrzów kraju.

Od 2011 roku scenariusz był ten sam. Z mniejszymi bądź większymi trudnościami, po zażartych bojach (dogrywka z MMTS-em Kwidzyn), ale koniec końców Nafciarze wygrywali swoje półfinały i trafiali w finale na PGE VIVE Kielce

Po siedmiu przewidywalnych latach KPR Gwardia Opole złamała dominację Orlenu Wisły. Ostatni raz płocczanie przegrali półfinał 10 maja 2010 roku! Wówczas piąty mecz wygrał MMTS Kwidzyn (25:26) i sensacyjnie awansował do finału, choć w rywalizacji było już 0:2. Tamte spotkania doskonale pamiętają obecny prezes Adam Wiśniewski i bramkarz Marcin Wichary. W kadrze zwycięzców znajdował się wówczas Antoni Łangowski, jeden z katów Wisły w Opolu.

Od czasu powstania PGNiG Superligi (2010 rok), Nafciarze rzadko przegrywali z kimkolwiek, nie licząc "świętej wojny" z PGE VIVE. Przez prawie osiem lat Wiśle przydarzyły się tylko cztery wpadki.

Lista ligowych porażek Wisły z niżej notowanymi rywalami:

Warmia Olsztyn - Orlen Wisła Płock 24:23 (listopad 2011)
Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 27:28 (marzec 2012)
Azoty Puławy - Orlen Wisła Płock 33:32 (marzec 2014)
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Orlen Wisła Płock 26:25 (marzec 2017)

Do tej listy można jeszcze dorzucić słynny walkower 0:10 za mecz z Piotrkowianinem (brak karetki przy hali). 

W tym okresie Nafciarze przydarzyły się też pojedyncze remisy i wpadki w dwóch spotkaniach pucharowych. Porażka 30:34 z MMTS-em (marzec 2014) nie wyrzuciła ich z rywalizacji, z kolei tegoroczne ćwierćfinałowe potknięcie w Zabrzu (33:30) oznaczało koniec szans na trofeum. 

Gwardia dokonała zatem wielkiej sztuki. Utrzymać przewagę będzie jednak piekielnie trudno, w ciągu ostatnich siedmiu lat tylko MMTS (i PGE VIVE) zdobywali Orlen Arenę. Na zakończenie rundy zasadniczej sezonu 2011/12 kwidzynianie wygrali 28:27, a ogromny udział miał wspomniany już Łangowski, który za kilka dni może nawiązać do bodajże najlepszego okresu w swojej karierze.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: co za mecz! Gwardia Opole pokonała potęgę

Czy Orlen Wisła pokona Gwardię u siebie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)