Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Neven Hrupec WP SportoweFakty / MARCIN CHYŁA / Na zdjęciu: Neven Hrupec

Znamy nazwisko nowego trenera Pogoni. Neven Hrupec wraca do Superligi

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
W sezonie 2018/2019 nowym trenerem SPR Pogoni Szczecin będzie Neven Hrupec. Dla Chorwata to powrót do PGNiG Superligi. Jego pierwszym polskim klubem był MKS Selgros Lublin (aktualnie MKS Perła).

O zatrudnieniu Hrupca mówiło się już od pewnego czasu. Informacja została przez SPR Pogoń oficjalnie potwierdzona. Dla chorwackiego szkoleniowca praca w Szczecinie będzie już drugą w polskiej lidze. Z kibicami MKS-u Perły Lublin (klub występował wówczas pod nazwą MKS Selgros) przywitał się w połowie października 2016 roku. Zastąpił wówczas Sabinę Włodek. W czerwcu 2017 roku stracił pracę i przeniósł się do Włoch.

Ostatnio jako pierwszy trener prowadził Jomi Salerno. Z tym klubem sięgnął po mistrzostwo kraju. Dołożył do tego także Superpuchar. Jego asystentem w Szczecinie będzie Goran Trajkowski. Ten drugi pomógł RK Podravce Vegeta w osiągnięciu mistrzostwa Chorwacji.

Hrupec w zawodzie jest już od 1998 roku. Do tej pory przez wiele lat prowadził młodzieżowe zespoły w swoim ojczystym kraju. Zaczął we wspomnianej Podravce, którą od sezonu 2002/2013 prowadził już samodzielnie. Drużyna pod jego wodzą brała udział w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. W 2014 roku swoją karierę szkoleniową kontynuował w CSM Ploiesti, skąd po 2 latach trafił właśnie na Lubelszczyznę.

Chorwat ma coś w Polsce do udowodnienia. Z lubliniankami nie udało mu się zdobyć 20. w historii tytułu mistrzyń kraju, choć właśnie taki cel przed nim postawiono. MKS zajął wówczas 4. miejsce w rozgrywkach i odpadł z walki o Puchar Polski. W Pogoni będzie mógł przepracować pełen okres przygotowawczy.

W Grodzie Gryfa dość mocno zostanie przebudowana kadra zespołu. Umowy mają już: Ivana Dezić, Monika Pruenster, Bianca Del Balzo, Daria Szynkaruk oraz Joanna Kozłowska, a to wciąż nie są wszystkie transfery.

ZOBACZ WIDEO Robert Kaźmierczak: Każdy chciałby mieć taki ból głowy, jak Vital Heynen

Czy Neven Hrupec sprawdzi się w roli trenera Pogoni Szczecin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

 • rogoMKS Zgłoś
  E tam. Pewnie jest zupełnie inaczej, niż to co tu napisane. Przecież wiadomo, że "kempski" i "fakty" to dwa przeciwstawne pojęcia.
  • Zbigniew B Zgłoś
   Do szału doprowadzają mnie te tytuły rodem w WP typu wszystko wiemy, wszystko znamy i wiele już w życiu przeżyliśmy i widzieliśmy. Nie wystarczy napisać Hrupec nowym trenerem SPR. A
   Czytaj całość
   często jest ogromna różnica między tytułem a zawartością. Pomijam już błędy merytoryczne często wyliczane na forum i dotyczące nie tylko piłki ręcznej. Może trochę poza tematem ale jest irytujące jak robi się wodę z mózgu
   • Marek Jacek Nowakowski Zgłoś
    w każdym razie, proponuję Zagłębiu Lubin pana Chrupca na pierwszego trenera tego zespołu. Drugim pani Karkut :D
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL