Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anita Unijat Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Anita Unijat

Nowa obrotowa w Enerdze AZS-ie Koszalin

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Marta Tomczyk podpisała umowę z Energą AZS-em Koszalin. Jej poprzednim pracodawcą był inny reprezentant PGNiG Superligi, KPR Jelenia Góra.

Tomczyk będzie już trzecią zawodniczką na kole w ekipie brązowych medalistek PGNiG Superligi Kobiet. Ważną umowę z Energą AZS-em ma Kamila Kaczanowska. Nie tak dawno klub z Koszalina informował o zakończeniu negocjacji z Hanną Rycharską. Przedłużyła umowę przynajmniej na kolejny sezon.

Dla KPR-u Jelenia Góra w nie tak dawno zakończonych rozgrywkach rzuciła łącznie 53 bramki w 31 spotkaniach. Jest wychowanką Sambora Tczew, w którym rozpoczynała swoją karierę sportową. Potem na dwa lata przeniosła się do drużyny z Gdańska (nieistniejącego już AZS-u Łączpol AWFiS), a po rozpadzie zespołu przeniosła się właśnie na Dolny Śląsk.

21 marca skończyła już 26 lat. Mierzy 174 cm wzrostu. - Marta Tomczyk to obrotowa, która w ostatnim roku zrobiła duży postęp, przez co była kluczową postacią w swoim zespole. Wierzę, że szybko zaaklimatyzuje się w naszej drużynie - stwierdziła trenerka Akademiczek, Anita Unijat.

Kadra koszalinianek liczy obecnie 15 szczypiornistek. Najsłabiej obsadzoną pozycją jest w tej chwili bramka. Z zespołem pożegnała się już bowiem Beata Kowalczyk, która przeniosła się do GTPR-u Gdynia. Działacze Energi podjęli rozmowy z Izabelą Prudzienicą, która już wcześniej broniła biało-zielonych barw. Jeśli dojdzie do sfinalizowania rozmów, będzie to jej trzeci powrót do zespołu.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: PGE VIVE z awansem do finału po trudnej przeprawie w rewanżu z Azotami

Czy Marta Tomczyk sprawdzi się na kole w Enerdze AZS Koszalin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • rogoMKS Zgłoś
  Wszystko fajnie. Dyskutujecie tu mocno nad problemami trapiącymi kobiecą piłkę ręczną w Polsce, ale nikt nie zauważył, że artykuł pisał kempski. A skoro kempski, to pewnie stek
  Czytaj całość
  kłamstw, bo ten ktoś ma kłamać w zwyczaju.Dlaczego to piszę? Bo gdyby nie kłamał a jedynie się pomylił (każdy ma prawo do błędu), to by o tym napisał po organoleptycznej weryfikacji faktów. A skoro nie odwołuje swoich bzdur, to musi znaczyć, że kłamie z premedytacją. Tak ja to widzę.
  • Wielbuond Zgłoś
   Do Kolegów z Koszalina. Wiadomo, czemu Pani Romana skasowała swój post o zaległościach? Czyżby klub uregulował?
   • Andrzej Danielewski Zgłoś
    A Martunia doda jeszcze uroku Koszalińskiej drużynie
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL